Foals, Selah Sue, MØ, Sigma a Balthazar na festivale Grape 2015

Foals, Selah Sue, MØ, Sigma a Balthazar na festivale Grape 2015

Festival Grape, ktorý sa uskutoční 14. a 15. augusta na letisku v Piešťanoch, opäť zvyšuje svoju úroveň. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na žiadanú indie rockovú kapelu Foals, multižánrovú speváčku Selah Sue, divožienku MØ z Dánska, drum & basovú Sigmu alebo gitarovku Balthazar.

„Foals a MØ si vyslovene vypýtali fanúšikovia na fóre nášho webu a je fajn, že sa nám ich podarilo pre tento rok priviezť. Samozrejme aj nám sa páčia a máme z toho veľkú radosť. Selah Sue je taký hudobný zjav, že by ju chcel asi každý festival a tak keď nás oslovil jej manažment, neváhali sme ani sekundu. A napríklad Balthazar sme chceli už minulý rok, lebo sme sami fanúšikmi tejto kapely. Po ich minuloročnom vystúpení v Prahe sme si povedali, že to musíme skúsiť znovu a podarilo sa,“ vysvetľuje jeden z organizátorov Ján Trstenský.

Foals

Britská kapela Foals má za sebou tri štúdiové albumy a v tomto roku plánuje vydať štvrtý. Partia z Oxfordu na čele s charizmatickým spevákom Yannisom Philippakisom má na svojom konte celý rad hitov a ocenení v prestížnych anketách. Na Slovensku sa predstaví po prvýkrát a tak sa určite splní želanie množstva fanúšikov.

Selah Sue

Belgický zázračný hlas Selah Sue. Mladá, autentická, talentovaná a nenapodobiteľná. Žánrovo sa pohybuje na pomedzí soulu, funku, reggae až rocku. Medzi jej najväčších fanúšikov patrí aj hviezdny Prince, takže už viac ani netreba dodávať.

MØ vlastným menom Karen Marie Ørsted je jedným z najväčších talentov zo Škandinávie. Moderný elektropop v jej podaní umocnený skvelým pódiovým vystúpením si podmaňuje čoraz viac fanúšikov. Na festivalovom pódiu ju u nás budeme môcť vidieť už druhýkrát a bude sa opäť na čo tešiť.

Sigma

Druhým drum & bassovým menom na Grape festivale bude britská Sigma. Predvedie Dj set aj s hosťujúcim MC. Sigma je na scéne od roku 2006, vydávali na známych labeloch Hospital Records, Breakbeat Kaos a 3Beat Records a okrem remixov sú autormi aj v poslednej dobe veľmi úspešných skladieb Nobody To Love a Changing, ktoré atakovali prvé priečky európskych hitparád.

Balthazar

Posledným oznámeným interpretom je belgická kapela Balthazar. Indie popové skladby podporené husľovými vyhrávkami a dvoma spievajúcimi frontmanmi robia z tejto skupiny to najzaujímavejšie, čo táto krajina ponúka. Ich koncerty majú vždy elektrizujúcu atmosféru.

Interpret: Selah Sue

Podobné články

Komentáre

Ahudba.sk na Facebooku