19-ty ročník festivalu Žákovic Open aj so špeciálnymi novinkami

19-ty ročník festivalu Žákovic Open aj so špeciálnymi novinkami zdroj: Propaganda House

Rodinný festival v prekrásnej Bošáckej doline pripravil pre fanúšikov bohatý program. 2. a 3. augusta to v Trenčianskych Bohuslaviciach rozbalia po prvýkrát Katka Knechtová ale aj skupiny Vidiek, Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Saténove ruky, Davová Psychóza a samozrejme domovská kapela Hex. Žákovic si tento rok pre návštevníkov pripravil aj špeciálne novinky – populárny detský pesničkový program Paci Pac a Jameson zónu s renomovanými DJ-mi.

Fanúšikovia sa môžu 2. a 3. augusta tešiť na hudobnú všehochuť a prekrásne prostredie Bošáckej doliny. „Tešime sa, že opäť prinesieme do Trenčianskych Bohuslavíc kvalitnú slovenskú hudbu naprie žánrami. Tento rok na Žákovici po prvýkrát vystúpi speváčka a skladateľka Katka Knechtová, ďalej zahrajú skupiny HEX, Vidiek, Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Saténove ruky, po prvýkrát aj Davová Psychóza, Trolejboys, Cpt. Slice, Rust2Dust a ďalšie kapely,“ neskrýva radosť organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Kultovým sa na Žákovici stal sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantami. Termín obľúbeného festivalu sa tento rok trochu posunul. „Termín sme posunuli kvôli tomu, že parkoviská, ako aj stanovú dedinku máme na poliach, ktoré nám požičiava PD Bošáca a po minulé roky nestihli dozrieť plodiny, ktoré tam nasadili. Teraz sa tešíme, že bude všetko v poriadku a že si ľudia budú môcť užiť komfort stanovania a parkovania opäť zadarmo. Bez toho, aby vznikla škoda na plodinách,“ vysvetľuje Yxo.

Na festivale nebude chýbať stanová dedinka EXTRA ani chillout zóna. 19-ty ročník však prinesie aj novinky. „Keďže mám malú dcérku, mám veľkú radosť, že na náš festival prijali pozvanie PACI PAC, čiže detský pesni kový program, ktorý je Slovensku veľmi populárny. V sobotu popoludní preto pozývame rodi ov s deťmi, aby sa k nám prišli zabaviť. Samozrejme okrem detského programu sa budú môcť tešiť aj na hojda ky a preliezky. Aktuálne uzatvárame program do Jameson zóny, kde by pozveme renomovaných DJ-ov,“ plánuje organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Myšlienka na zorganizovanie Žákovic Open vznikla v roku 1999. HEXák Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli kamaráti, priatelia a spriatelené kapely.

„Žákovic Open je kus môjho života, kopec fantastickej hudby v prostredí, ktoré dôverne poznám od detstva. Naozaj sa veľmi teším, že náš festival už roky funguje a že je stretnutím kamarátov, i už z radov muzikantov, alebo divákov, ktorí si vychutnávajú oddych. Samotný priestor, kde sa náš festival odohráva je na Slovensku ojedinelý s nádherným výhľadom na Javorinu v Bošáckej doline,“ uzatvára Yxo.

Festival zabezpečuje kyvadlovú doprava a parkovanie zdarma. Tento rok** Žákovic Open vypukne 2. a potrvá do 3. augusta**. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti www.predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/…c-open-2019/ a v Penzióne Žákovic. Všetky  informácie nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Video: Festival Žákovic Open 2017 v Trenčianskych Bohuslaviciach

Video: Para - Zatancuj (live Žákovic Open 2012)

Video: Žákovic Open 2010

Značky: Festivaly