Archívny chlapec odohrá v rámci turné osem slovenských koncertov a dva v Čechách

Archívny chlapec odohrá v rámci turné osem slovenských koncertov a dva v Čechách

Ticho žiariaca pesničkárska hviezda. Médiá niekedy vedia hudobníkom prišiť priliehavé prívlastky. Ako v prípade Archívneho Chlapca, ktorý na jar vydal svoj druhý album Tranzit a dokonal na ňom premenu z klasického pesničkára s gitarou na muzikanta otvoreného viacerým žánrom. 23. septembra vyráža na celojesenné turné so štvorčlennou kapelou.

Osem slovenských koncertov, dva v Čechách (Praha, Brno) odohrá Archívny Chlapec v zostave Richard Vávra (spev, gitara), Erik „Losos“ Horák (gitara), Stanka Apfelová (basgitara, vokály) a Tomáš Madleňák (bicie). Erik Horák je zároveň producentom albumu Tranzit, ktorý v hudobných kruhoch spôsobil rozruch dramatickou zvukovou premenou. Pôvodne totiž malo ísť o plynulú nadväznosť na debut s akustickou gitarou, občasnými sláčikmi a okamžite rozpoznateľnou farbou hlasu. Namiesto toho Archívny Chlapec od prvej skladby chrstol poslucháčom do tváre skreslenú basu, bicie a pestré elektronické zvuky.

Richard Vávra po vydaní spočiatku naďalej koncertoval buď sólo alebo so sláčikovou podporou. Potreboval čas, aby sa kapela zohrala. Na jeseň jeho fanúšikovia konečne môžu počuť nové skladby v plnohodnotných verziách z albumu. Jeho koncertná kapela tvorí v podstate polovicu už neexistujúcej zostavy Zlokot.

Archívny Chlapec na turné upozorňuje aj novým videoklipom k pesničke Módne Tašky. Vizuálnej stránky sa zhostil multitalentovaný umelec Andrej Danóczi, ktorého z projektu Klára a Ján poznajú najmä fanúšikovia experimentálnej tvorby.

Najbližší koncert odohrá kapela už 23. septembra v prešovskej Christianii. Večer bude špeciálny tým, že pôjde o krst Tranzitu s unplugged vystúpením skupiny Kolowrat.

“Rasťo Rusnák zahrá špeciálny Kolowrat set spolu s basákom Jankom Horňákom. Tento koncert bude jedinečný a ojedinelý, keďže Kolowrat v minulosti ohlásili tvorivú a koncertnú prestávku. Rasťo bude krstiť aj náš album Tranzit,” dodáva a pozýva Richard Vávra.

ARCHÍVNY CHLAPEC TRANZIT TOUR

23.09. Christiania, Prešov – krst CD Tranzit + Kolowrat unplugged
26.09. Pohoda FM live, Slovenský Rozhlas, Bratislava
30.09. Mestská scéna, Martin
06.10. Mestival, Nitra
07.10. Artklub, Trnava
21.10. Bombura, Brezno
28.10. Diera do sveta, Liptovský Mikuláš
03.11. Café v Lese, Praha
04.11. Klub Lúč, Trenčín
10.11. Musiclab, Brno

Video: Archívny Chlapec – Módne tašky