Bad Karma Boy a Purist si zopakujú spoločné turné aj s Kieslowski a Fresh Out Of The Bus

Bad Karma Boy a Purist si zopakujú spoločné turné aj s Kieslowski a Fresh Out Of The Bus

Majú za sebou vydarené albumy, spoločné jarné turné a úspešné festivalové leto. Elektropopoví Purist a pesničkoví Bad Karma Boy prichystali na jeseň druhú časť svojej koncertnej šnúry. Na vybraných zastávkach sa k nim pripoja aj uznávaní Kieslowski a Fresh Out Of The Bus.

"V jesennej časti turné chceme nadviazať na úspešnú jar, ale ľudia sa nemusia báť, že prídu na to isté,” pozýva spevák Purist Juraj Peták, ktorého kapela sa pred letom rozšírila na kvarteto. Novým “live” členom je Martin Zaujec z Fresh Out Of The Bus, ktorý zostavu doplnil o elektronické pady, synťák a vokály. Debutový album Colourful Noise tak dostal naozaj plnofarebný zvuk. “Konečne si môžeme dovoliť hrať všetko live a koncert si o to viac užiť! Okrem toho sme si navrhli a vyrobili vlastné svetelné konštrukcie, ktoré sme dlhé hodiny pripravovali a programovali presne pre naše vystúpenie,” teší sa Peták.

Bad Karma Boy tiež chystajú novinky. Tento týždeň predstavili v poradí tretí albumový klip ku skladbe Obraz s charakteristickým audiovizuálnym rukopisom. Rýchlo zapamätateľná, dreampopová gitarová linka, vrstvený vokál, precízne aranžmány a farebný, “cestujúci” videoklip. Skrátka inteligentný pop v podaní stále populárnejšej bratislavskej kapely. O kameru, strih a réžiu sa postarala výtvarníčka a VJ-ka Oľga Paštéková.

Dramaturgiu vybraných koncertných zastávok doplnia ďalšie zaujímavé mená, české indie duo Kieslowski a progresívni Nitrania Fresh Out Of The Bus.

“S Kieslowski sme sa spoznali na jar tohto roku v pražskom klube Kaštan. Veľmi sme si vtedy sadli, hudobne aj ľudsky, a sme radi, že si spoločné koncerty zopakujeme aj na Slovensku. Čo sa týka Purist a Fresh Out Of The Bus, patria medzi to najlepšie z domácej scény a zároveň sú to naši dobrí kamaráti. Vlastne si už ani nevieme predstaviť, že by sme s Purist nehrali. Tentokrát spoločne zavítame aj do miest, ktoré sme počas jarného turné obišli,” uzatvára Juraj Marikovič z Bad Karma Boy a dodáva, že ich nový materiál by mal vyjsť ešte tento rok.

Jesenné turné BAD KARMA BOY + PURIST (Hostia KIESLOWSKI a FRESH OUT OF THE BUS)

26.09.2015 Brno, Kabinet Múz + KIESLOWSKI
02.10.2015 Ostrava, Barrák Music Club
06.10.2015 Trnava, Artklub + FOOTB
10.10.2015 Praha, Café v lese + KIESLOWSKI
16.10.2015 Prešov, Wave Club
17.10.2015 Košice, Tabačka
23.10.2015 Trenčín, Klub Lúč + KIESLOWSKI
24.10.2015 Bra­tislava, Café Berlinka SNG + KIESLOWSKI
30.10.2015 Krem­nica, Akropola
05.11.2015 Nitra, Music a Cafe + FOOTB