Bad Karma Boy majú po siedmich rokoch nový singel a video

Bad Karma Boy majú po siedmich rokoch nový singel a video
foto: Roman Lauko

Slovenská skupina Bad Karma Boy sa po siedmich rokoch hlási s novým singlom a klipom Iba Mesiac. Pesnička bude súčasťou štvrtého albumu, ktorý kapela vydá na jeseň. Bad Karma Boy na ňom avizujú ďalší zvukový aj umelecký posun a viacero nových skladieb odohrajú už na najbližšom júnovom koncerte v Bratislave. Vystúpenie tiež potvrdili na tohtoročnom Grape Festivale v auguste.

Iba Mesiac je chytľavou piesňou so zapamätateľným refrénovým popevkom a pre kapelu netradičným reggeatonovým podkladom v slohách. Všetko je však zaobalené do charakteristického alt-popového a snového zvuku Bad Karma Boy. V novinke opäť spievajú zakladajúci členovia Juraj MarikovičAdelou Tihlárikovou a skladbu svojimi nápadmi obohatil aj Pišta Kráľovič a.k.a. FVLCRVM.

“Táto pesnička má možno viac zvukov, ako taktov. Je to asi aj preto, že vznikala dlhšiu dobu a na viacerých miestach – v Portugalsku, na Slovensku či v štúdiu na Kostarike. Reggeatonový rytmus však nepribudol v Strednej Amerike, ale prišiel s ním ešte Pišta, keď rozpracovával prvotný synthový nápad od Adelky. Paradoxne, mne tento žáner vie liezť aj dosť na nervy, ale som rád za posun a vývoj,” hovorí gitarista, spevák a producent Juraj Marikovič.

Video: Bad Karma Boy - Iba Mesiac

Iba Mesiac vychádza spolu s atmosferickým videom od Viktora Cicka a Jakuba Gulyasa. V premiére nová skladba odznela minulý piatok na Rádiu_FM.

Najbližšie Bad Karma Boy vystúpia naživo 7. júna na nádvorí u Alchymistu v Bratislave, kde si pripomenú už desiaty rok svojho fungovania. Naživo odznie nový singel a ďalšie skladby z pripravovaného štvrtého albumu.

Koncert
7.6. Alchymista / Bratislava:
https://tootoot.fm/…3d06acfda9b4