Barbora Bloom vydáva prvý oficiálny singel k pripravovanému albumu

Barbora Bloom vydáva prvý oficiálny singel k pripravovanému albumu

Slovenská speváčka a skladateľka Barbora Drahovská predstavila svoj druhý singel z pripravovaného albumu, ktorého vydanie je naplánované na budúci rok. Singel s názvom „Každý sme iný“ je už jej druhou skladbou v slovenčine. Barbora toho má však nového oveľa viac: Pustila sa po svojej vlastnej hudobnej ceste a svoje skladby a nápady zverila do rúk producenta Erika „Lososa“ Horáka. Z kapely Bloom tak vyrástla Barbora Bloom.

„Názov kapely som chcela ponechať, keďže Bloom sme zakladali spolu s gitaristom Lukášom Kyškom, ktorý v kapele naďalej funguje. Práve on mi dodal odvahu skladať a písať svoje pesničky v slovenčine. Mal pocit, že to tak cítim a otvoril mi tak nielen oči ale aj moju chuť tvoriť. Nové skladby sú úplne iné ako doposiaľ. Doteraz boli písané Lukášovým perom. Nie len tým, že sú v slovenskom jazyku, ale aj hudobne som sa rozhodla uberať novým smerom. Mám rada jednoduché klavírne melódie, ale aj nádych jemnej elektroniky“, hovorí Barbora.

Pesničku Každý sme iný produkoval už spomínaný Erik “Losos”. Nahrávala sa v jeho štúdiu Lososound a o finálny zvuk sa postaral Ecson Waldes z Biotech studio v Prahe. Skladbe dominuje zvuk elektroniky, klavíra a výrazný Barborin vokál. Krásne ju dopĺňa zvuk violončela, pod ktorý sa podpísala Katarína Kozelková.

„Pesnička je v podstate o láske. Fascinuje ma, ako rýchlo dokáže pocit, keď niekoho ľúbime, prerásť v nenávisť. Istý čas niekoho neskonale milujeme a potom je náš najväčší nepriateľ. Text „Nevieme čo je láska, vieme len kto sme“…, hovorí o tom, že najdôležitejšie, ale zároveň aj najťažšie, je mať rád a rešpektovať sám seba. Niektorí ľudia do našich životov možno prídu iba na určitú chvíľu. Niečo nás naučia, niečo s nimi pochopíme a niekedy ich zas musíme pustiť a nedovoliť tomu peknému, čo sme spolu zažili, prerásť v to nepekné. Ale dúfam, že ja som tú osudovú lásku už stretla“, dodáva s úsmevom Barbora Bloom.

Prvá skladba s názvom „Nebesá“, ktorú ešte Barbora vydala spolu s Lukášom Kyškom začiatkom tohto roka na pripravovanom albume určite nebude chýbať. Album by mal vyjsť už budúci rok vo vydavateľstve Slnko Records. Ochutnávku ďalších skladieb si budete môcť vypočuť na plánovaných koncertoch po slovenských mestách už vo februári 2016.

Video: Barbora Bloom - Každý sme iný