Bratislavská kapela Hvozd ohlasuje nový album skladbou a videom Krehkou krajinou

Bratislavská kapela Hvozd ohlasuje nový album skladbou a videom Krehkou krajinou zdroj: Slnko Records

Kapela Hvozd, ktorá patrí k dôležitej súčasti bratislavskej alternatívnej scény, intenzívne pracuje na novom albume. Zostava okolo sestier Lucie Chuťkovej a Ivany Tirpákovej ohlásila návrat na scénu minulý rok vydaním kompilácie mapujúcej viaceré obdobia kapely. Teraz Hvozd predstavuje prvú novinku z pripravovaného albumu spolu s videoklipom.

“Máme vymyslených väčšinu piesní, pre ktoré postupne v nahrávacom štúdiu Smile4you records hľadáme ten správny zvuk. Dlhšiu dobu nám trvalo, kým sme našli spôsob, akým opäť tvoriť, keďže sme nehrali viac ako 10 rokov. Na piesni Krehkou Krajinou sme začali pracovať už dávnejšie, a pocity spojené s dianím na Ukrajine nás inšpirovali k dokončeniu textu aj vizuálnej podobe videoklipu,” hovorí Ivana Tirpáková, ktorá je aj autorkou videa zostrihaného zo starých materiálov.

Korene Hvozdu siahajú ešte na začiatok nultých rokov. Ich špecifický zvuk a výraz stojí na kombinácii dvoch hlasov s výrazným klavírom a akordeónom, na mieste, odkiaľ je rovnako blízko (alebo ďaleko) k šanzónu, kabaretu, jazzu aj punku.

Nový album vzniká v základnej zostave Lucia Chuťková (klavír, spev), Ivana Tirpáková (akordeón, spev), Peter Čaputa (basa) a Juraj Raši (bicie). Výrazným zvukovým prvkom budú dychové nástroje. Album vyjde pod vydavateľstvom Slnko Records koncom roka 2022.

Video: HVOZD - Krehkou krajinou / Across Fragile Motherland (Official video)