Kapela Tu v dome uvedie nový album Protichodné chute

Kapela Tu v dome uvedie nový album Protichodné chute

Slovenská kapela s jedinečným pesničkárskym feelingom uvedie v sobotu 20. septembra v KC Dunaj do života svoje čerstvé dielo – album s názvom Protichodné chute. Okrem krstu a jej vystúpenia čaká návštevníkov aj koncert dvojice Bene a Roland Kánik a afterpárty s DJom Reverendom.

Skupina Tu v Dome prichádza so svojim štvrtým štúdiovým albumom na značke Slnko Records. “Zostávame verní svojmu akustickému zvuku definovaného gitarou, banjom a bicími, ku ktorému však pribudli sláčikové nástroje a hlas Ali Kobzovej. Názov „Protichodné chute“ je poctou americkej viktoriánskej poetke Emily Dickinsonovej, ako aj odkazom na rôznorodé hudobné vplyvy, prelínajúce sa v našej tvorbe,” hovorí kapela, ktorá doteraz vydala už tri albumy.

“Oproti predchádzajúcemu albumu „Neskorý zber“ pribudlo viac pôvodných textov, ale naďalej pokračujeme v zhudobňovaní klasikov ako Dickinsonová, Baudelaire či Seifert. Trištvrte hodiny melanchólie vychádza prvýkrát v histórii skupiny aj na LP platni,” dodáva kapela.

Tu v dome je slovenská skupina zo stajne Slnko records, ktorá pokrstí svoj nový album Protichodné chute. Skupina je spolu už od 1992 a má na konte tri albumy. Ich svojské pesničkárstvo je ťažko zaraditeľné, skupina pláva medzi viacerými žánrami a neváha zhudobniť aj texty našich, no aj svetových autorov ako Krasko, Seifert a iní. Obsadenie skupiny Tu v dome tvorí Martin Shooty Šútovec, Ladislav Ďurko, Ozo Guttler (Korben Dallas) Ali Kobzová ( Diego) a Bronka Schraggeová.

Bene a Roland Kánik je spojenie známeho slovenského rapera Beneho (alias Peťo Tázok alias Marián Benkovič) a všetranného muzikanta Rolanda Kánika, ktorí spolu vydali album Spam Poetry. Bene, ktorý je známy aj z formácie Modré hory či zo spolupráce s Karaoke Tundrom, má na konte niekoľko albumov aj cien Radio_Head Awards. Roland Kánik je multižánrový klavirista, aranžér a producent, ktorá tiež zbiera spolupráce ako huby po daždi. Pôsobil vo viacerých skupinách ako napríklad Freeman, Mango Molas či Quasimondo.

FB Event: https://www.facebook.com/…28901639507/?…
20. 9. (sobota)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 3€

Video: Tu V Dome + Satori