Skladateľka, hudobníčka a speváčka Jana Andevská vydáva album Bright Avenues

Skladateľka, hudobníčka a speváčka Jana Andevská vydáva album Bright Avenues

Jana Andevská, Slovenka s macedónskymi koreňmi s bohatou hudobnou minulosťou(v roku 2008 spolupracovala v USA s kapelou Thievery Corporation na albume Radio Retaliation, ktorý bol následne nominovaný na Grammy), uvedie 15. 10. 2014 v bratislavskom V-klube a následne 24.10.2015 v Di­vadle Jána Palárika v rodnej Trnave na hudobný trh svoj autorský album s názvom Bright Avenues.

Už samotný názov albumu Bright Avenues napovedá akúsi spojitosť s Novým svetom. Celý materiál vznikal prirodzene a bol nahratý v New Yorku v jej East Village apartmáne na Manhattane s pomocou priateľov a hudobníkov ako Barry Reynolds – skladateľ/gitarista (Grace Jones, Marianne Faithfull) a Mauro Refosco – bicie/perkusie (Red Hot Chilli Peppers, Atoms For Piece).

Po návrate na rodné Slovensko pokračovala v začatej práci a chcela dokončiť svoj rozpracovaný materiál formou kompletného CD a uzavrieť tak jednu hudobnú aj osobnú kapitolu. Nepodarilo sa jej nájsť producenta podľa svojich predstáv, tak sa rozhodla, že to skúsi spraviť sama. Doma a v štúdiu Rádia Bunker v Trnave s pomocou Mária Gajarského – gitarista/skla­dateľ(Hash), spestrila niektoré skladby klavírom, akustickou gitarou, vokálmi a husľami. Komplet produkcia aj aranžmány boli vo finále pod kompletnou taktovkou samotnej autorky. Finálny mix a mastering CD robila v štúdiu J spolu s Milanom Tokolym v Trnave.

Výsledný efekt je príjemne vyzretá intímna výpoveď skladateľky nasiaknutá atmosférami a náladami ktorými prechádzala, skombinovaná s prvkami vážnej hudby, ktorú opisuje ako “krásnu krabičku pravidiel a perfekcionizmu” spojenú so “slobodou” jej vlastných kompozícií.

Samotnému CD predchádza hudobný klip s rovnomenným názvom Bright Avenues, ktorý sa natáčal v Bratislave, v Maďarsku a pri rakúskom jazere Neusiedler s malým štábom v zložení: Miro Málek, Lucia Siposová, Simona Weisslechner, Lubo Málek.

„Chceli sme natočiť príjemný klip, ktorý bude hlavne v súlade s piesňou a s osobnosťou speváčky. Symbolizuje nové začiatky.“

Web: www.janaandevska.com
Facebook: www.facebook.com/…ndevskamusic

Video: Jana Andevska - Bright avenues