Jana Kirschner predstavuje singel Muzika z albumu Moruša Čierna

Jana Kirschner predstavuje singel Muzika z albumu Moruša Čierna
foto: Maňo Štrauch

Úspešná speváčka a hudobníčka predstavuje pieseň „Muzika!“, ktorou ohlasuje vydanie druhej časti projektu Moruša Čierna. „Muzika!“ je jednou z dvoch skladieb, ktoré si vybralo britské hudobné vydavateľstvo Doubledrop a vydá ju na špeciálnom vinylovom singli v niekoľkých krajinách sveta! Novinka mala premiéru exkluzívne na MusicJete. Vypočujte si skladbu „Muzika!“, ktorú Jana Kirschner označuje za najväčšie prekvapenie svojej hudobnej kariéry.

Autormi hudby a textu sú Jana Kirschner a EddieStevens. „Muzika!“ je prvou ochutnávkou albumu „Moruša Čierna“, ktorý vychádza už o pár dní.

„Skladba je o muzike, o hudbe, o láske k nej, ktorá ma sprevádza celým mojím životom a vedie všetky moje životné kroky. O snoch, ktoré som tajne snívala ako dieťa z Červenej Armády v Martine. O tom, čo ma inšpiruje, povznáša, rozplače a povzbudí. Napísali sme ju spoločne s Eddiem a je to skladba netradičná už len v tom, že sa v nej poslucháč nedočká žiadnych dlhých textov. Je to doslova najväčšie prekvapenie mojej doterajšej hudobnej kariéry… Mám z nej obrovskú radosť a verím, že sa nájde množstvo ľudí, ktorí túto radosť budú zdieľať so mnou.“ Opisuje novinku Jana Kirschner.

Pieseň Muzika! nahrávali špičkoví hudobníci v Londýne, v Prahe a v Banskej Štiavnici v štúdiu Oskara Rózsu. Na bicie hral Tom Skinner, gitaru nahral Ally McNeil a perkusie Dan Darriba. Syntetizátory si zobral na starosť Eddie Stevens, ktorý je aj producentom celého projektu. Vokály opäť naspieval mužský spevácky kvartet Skety, no v nahrávke sa ukrývajú aj hlasy známych muzikantov.

„Je to skladba, ktorá je založená na slovíčku muzika. Spolu ju nahrávalo vyše tisíc ľudí z rôznych kútov Slovenska a Česka. Použili sme hlasy mnohých ľudí, muzikantov a priateľov. V skladbe sa objaví aj dav z koncertu z českého mestečka Protivín, kde sme koncertovali s Morušou koncom augusta.“ Prezradila Jana Kirschner.

Singel „Muzika!“ mal premiéru v aplikácii MusicJet v rámci služby Orange Hudba, kde si ju fanúšikovia mohli exkluzívne vypočuť od 17. do 20. októbra 2014. Následne pieseň putuje do slovenského éteru. Novinka „Muzika!“ má hneď po vydaní na konte medzinárodný úspech! Je jednou z dvoch skladieb, ktoré si vybralo nezávislé britské hudobné vydavateľstvo Doubledrop a vydá ju na špeciálnom vinylovom singli v niekoľkých krajinách sveta!

Unikátny projekt Jany Kirschner Moruša je rozdelený na dve časti Biela a Čierna. Moruša Biela vyšla minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records a stretla sa s obrovským úspechom nielen u fanúšikov, ale i hudobných kritikov a získala rešpekt a uznanie aj v zahraničí. Skladbu Muzika! nájdu fanúšikovia na albume Moruša Čierna, ktorý vychádza 27. októbra 2014 vo vydavateľstve Slnko Records.

Nový album si už fanúšikovia môžu objednať v predpredaji TU. „Moruša Biela“ a „Moruša Čierna“ vyjdú aj v spoločnom balení, objednať sa dajú na slnkorecords.sk.