Švajčiarsky objav Kadebostany kombinuje indie-pop s retro-zvukom, soulom či funkom

Švajčiarsky objav Kadebostany kombinuje indie-pop s retro-zvukom, soulom či funkom
foto: Yannick Maron & Arthur Lehmann

Tajomné švajčiarske zoskupenie Kadebostany disponuje speváčkou prirovnávanou k Adele či Amy Winehouse a dychovou sekciou. Ide o jedno z najväčších objavov a najoceňovanejších nováčikov na nezávislej scéne.

Päťčlenná kapela síce pochádza zo Ženevy, no podľa vlastnej podrobne prepracovanej mytológie zastupujú republiku Kadebostan a formou hudby sa pokúšajú propagovať jej ideológiu.

Kadebostany debutovali v roku 2013 albumom s názvom Pop Collection. Ich doposiaľ najúspešnejšou skladbou je singel Walking with a Ghost, ktorý je zároveň titulnou piesňou debutového albumu.

Kadebostany – Walking with a Ghost

Kapelu Kadebostany budete mať možnosť naživo 5. decembra v Bratislave, keď vystúpi v Nu Spirit Clube. Ich koncert by si nemali ujsť priaznivci britských Belleruche či berlínskych Me And My Drummer. Podobne ako ich britskí súputníci kombinujú indie-pop s retro-zvukom a hudobnými postupmi typickými pre soul či funk. Me And My Drummer zas pripomenú až folkovo-melancholickými melódiami zasadenými do zvuku 80. rokov.

Kadebostany vás očaria okrem hudby aj dokonale prepracovanou svetelnou a pódiovou show. Len na nastavenie svojho svetelného parku potrebujú pred každým koncertom minimálne štyri hodiny.

Najlecnejšie vstupenky v cene 10 eur sú už teraz k dispozícii na stránke www.orepole.sk. Po vypredaní prvých 100 kusov lístkov v cene 10 eur sa cena zvýši na 12 eur, na mieste bude vstupné 15 eur.