Xindl X predstavil pieseň z čias neslobody z nového albumu Čecháček Made. Ten exkluzívne pokrstí v KC Dunaj!

Xindl X predstavil pieseň z čias neslobody z nového albumu Čecháček Made. Ten exkluzívne pokrstí v KC Dunaj!

Český hudobník Xindl X v utorok 14. októbra zverejnil videoklip k piesni Čecháček a totáček, ktorý je poňatý ako výlet do čias pred novembrom 89. Skladba sa nachádza na novom albume Čecháček Made, ktorý Xindl X pokrstí aj na Slovensku – vo štvrtok 6. novembra v KC Dunaj. Fanúšikov čaká takmer trojhodinový koncert s kapelou a hosťami, na ktorom zaznie celý nový album, ale aj overené a obľúbené hity.

Čecháček a totáček je tretí singel z albumu Čecháček Made (v réžii Ondřeja Peiffera), pričom prvé dva Barbína a V blbým věku sa dočkali veľkého úspechu u poslucháčov. "Vzhľadom k tomu, že si pripomíname štvrťstoročie od pádu železnej opony, povedali sme si, že je na mieste prísť s piesňou proti všetkým Čecháčkom, ktorí sa pozerajú do minulosti cez ružové okuliare a ktorí potom tvrdia nezmysly ako to, že za komunistov sa žilo lepšie. Pretože my sme presvedčení, že sa za komunistov naozaj lepšie nežilo a bolo by dobré na to nezabudnúť,” hovorí Xindl X, ktorý si na bratislavské pódium prizval ako hostí Mirku Miškechovú, Petra Luftnera a Pavla Calltu.

“Na Slovensku a v KC Dunaj som už niekoľkokrát koncertoval, ale tento koncert bude po rokoch prvý s celou kapelou. Naviac to bude koncert výnimočný, pretože pôjde o krst nášho albumu. Niektoré pesničky z neho ste už mohli počuť na jarnom vystúpení, ale teraz ich budete počuť aj s celou kapelou, ktorá album nahrávala. Okrem toho samozrejme dôjde aj na prierez staršími pesničkami. Zahráme všetky naše doterajšie hity a tešiť sa môžete aj na niekoľko ďalších hudobných prekvapení,” odkazuje Xindl X, ktorý album predstaví okrem Bratislavy v Brne a v Prahe.

Xindl X

Ani popové pozlátko, ani neuchopiteľný umelec. Český spevák, ktorý sa preslávil skladbou Anděl, už na jar predstavil pripravovaný album Čecháček Made na akustickom koncerte, teraz ho budeme počuť v celej kráse a spolu so Xindlom X ho predstaví viacero známych hudobníkov. Z jeho tvorby sú najznámejšie piesne Dysgrafik, Chemie či Láska v housce. Na konte má dve zlaté dosky (Návod ke čtení manuálu, Praxe relativity), ocenenie Skokan roka v rámci Českého Slávika a niekoľko nominácií na ocenenie Českej hudobnej akadémie – Anděl (Pieseň roka – Anděl, Láska v housce a Videoklip roka – Anděl, Láska v housce, Spevák roka a Folk a country album – Návod ke čtení). Pražský raper s gitarou je ideálnym stredným prúdom pre ľudí, ktorí majú husiu kožu z komerčných klišé a poteší ich hodnotná hudba s nadhľadom.

6. 11. (štvrtok)
Štart: 20:00 hod.
Vstup: 8€, 7€ v predpredaji v bare v KC Dunaj
Event: www.fb.com/…969660297108

Video: Xindl X - Čecháček a totáček

Video: Xindl X - V blbým věku

Video: Xindl X - Anděl

Značky: Koncerty