Kapela Zlokot má po idiotovi už aj svojho génia

Kapela Zlokot má po idiotovi už aj svojho génia

Alkohol, pervitín, nikotín, PR Queen, náboženské vytrženie, mravokárnosť či apokalyptické disko. Aj takéto témy, opatrené patričnou hudobnou atmosférou, prináša Slowakische genius, druhý album skupiny Zlokot. Oficiálne vychádza 10. novembra pod Slnko Records, v súčasnosti azda najprestížnejšom vydavateľstve na Slovensku.

„Je to najlepší album, aký na Slovensku vyšiel za posledných 30 rokov. Lepší bol len počin Chráň si svoje bláznovstvá od Petra Nagyho z roku 1984. Zlokot je tak ďaleko, že bez špeciálnych avantgardných „okulárov“ naňho ani nedovidíte,“ povedal super tera PR manažér skupiny, Titánius Ocelkuj.

Zlokot, ocenený nováčik roka na Radio_Head Awards 2012 a nominant na album roka a cenu kritikov za rok 2013, debutoval albumom Slowakische idiot. Ten, zväčša oddelene, prezentuje rôzne žánre, ako punk, elektroniku, rock, hip-hop, či klasické disko. Slowakische genius v tucte skladieb tieto prístupy spája už do relatívne kompaktného celku. Obal albumu vytvoril jeden z najvýraznejších výtvarníkov mladej generácie, Erik Šille.

Najnovšie dielo si môžete kúpiť on-line, alebo si vypočuť ukážky skladieb doplnené špeciálnym scénicko-tanečným vystúpením. Naživo album kapela predstaví na výročnej akcii svojho domovského labelu s názvom Slnko Spirit, 18. decembra v Nu Spirit klube.

Na adresu albumu Slowakische Genius sa vyjadrili aj členky Asociácie hudobných vychutnávačiek Slovenska:
Daniela Žálabová: „Z toho obalu sa červenám.“
Malvína Líšková: „Album sa dá vychutnať len tak, že sa uvoľníte, otvoríte sa a prijmete ho. Ide tam hit za hitom. Vybrať singel musí byť veľmi ťažké. Sú tam vlastne samé single.“
Sára Mikušová: „Je to zmes, ako čaj zmixovaný z rôznych lístkov a kvetov a je to úžasné. Ten čaj vytvára chuť, ktorá je neopísateľná ale pritom pre Zlokot typická.“

Video: Zlokot - Slowakische genius (2014)

Interpret: Zlokot
Značky: Nová hudba, Domáca scéna