S Goranom Bregovićom vystúpi v Bratislave aj Malalata!

S Goranom Bregovićom vystúpi v Bratislave aj Malalata!

Špeciálnym hosťom na bratislavskom koncerte Gorana Bregovića a jeho Wedding And Funeral Bandu bude slovensko-česká Malalata. Dvojica DJ-ov, ktorá posledné roky vypredáva takmer každý klub, do ktorého zavíta, odohrá pred Goranom svoj typický set pozostávajúci z mixu balkánskej hudby, reggae a electro-swingu. Malalata si v posledných rokoch opakovane zahrala s legendami ako Parov Stelar Band, Nouvelle Vague či N.O.H.A. a uchvátila zábavy-chtivé publikum nielen na Slovensku a v ČR, ale aj v Berlíne, Budapešti, Krakove, či dokonca na Malte a v Mexiku.

Goran Bregović vystúpi aj so svojím Wedding And Funeral Bandom po poldruharočnej prestávke 11. februára 2015 v bratis­lavskom Národnom tenisovom centre (NTC). Popri materiáli zo svojho aktuálneho albumu Champagne for Gypsies predstaví aj prierez svojou už takmer 40-ročnou muzikantskou kariérou. Vstupenky, momentálne v cene 35 eur, sú v predaji na www.orepole.sk.

Na koncerte samozrejme nebudú chýbať ani najväčšie Goranove „odrhovačky“, ktorými sa kráľ balkánskej hudby preslávil a ktoré tvoria nezameniteľnú hudobnú kulisu ku kultovému filmu Underground (1995) a ďalším bláznivým počinom geniálneho režiséra Emira Kusturicu.

Goran a muzikanti, ktorými sa obklopil veľmi dobre vedia, ako na koncerte vyvolať to pravé balkánske šialenstvo. No popri tých pravých balkánskych „vypaľovačkách“ ponúkajú v oddychových pasážach aj neuveriteľne precítené pomalé balkánske melódie, ktoré vo vás vyvolajú túžbu poznávať cudzie svety a kultúry.

Goran Bregović spolupracoval počas svojej kariéry s nepreberným množstvom slávnych umelcov – len na jeho poslednom albume sa podieľali ostrieľaní hudobníci z Gypsy Kings či Gogol Bordello. V minulosti nahrával a koncertoval okrem iných aj s Iggym Popom či nebohou Cesáriou Evorou.

Do Bratislavy sa Goran vždy veľmi teší, tvrdí, že tu cíti akúsi kultúrnu spriaznenosť a vie, že tunajšie publikum mu dobre rozumie.

Prvá sada najlacnejších lístkov po 25 eur je už vypredaná, momentálne sú v predaji lístky po 35 eur. Po ich vypredaní stúpne cena na 45 eur, na mieste bude lístok stáť 50 eur. K dispozícii sú aj VIP vstupenky, a to hneď dva druhy: Sedenie na tribúne s prístupom do VIP salónika (alko, nealko, obložené misy, pochutiny) stojí 55 eur, státie vo vyhradenej zóne tesne pred pódiom, taktiež s prístupom do VIP salónika, stojí 75 eur.

Agentúra Ore Pole priviezla do Bratislavy umelcov ako Ellie Goulding (2013), Parov Stelar Band (2011 a 2012), Tom Odell alebo Bonobo (2014), v najbližších týždňoch privezie okrem iných britskú speváčku Delilah, islandských veteránov Gus Gus či švajčiarsky objav Kadebostany.

Video: Malatata - Gypsy Sound From Undeground

Značky: Koncerty