Alternatíva zo Slovinska, predstavujeme kapelu Nina Bulatovix

Alternatíva zo Slovinska, predstavujeme kapelu Nina Bulatovix

Slovinské trio Nina Bulatovix odohralo svoj prvý koncert v roku 2009, o päť rokov neskôr predstavujú prvú štúdiovú nahrávku s názvom „Jate“.

Ich nástrojmi sú len bicie a basa doplnené o spev Gregora Kosiho. Svoj hudobný štýl označujú ako disko-punk, ale aj vďaka prvkom hovoreného slova a energickými vystúpeniami ich môžeme zaradiť do toho najlepšieho, čo ponúka mariborská undergroundová scé­na.

Nový album Jate je oproti predošlým živým nahrávkam viac kompaktnejší a pesničkovejší. Jedenásť skladieb bolo nahraných v máji 2014 v priebehu dvoch dní. Vo vydavateľstve Kapa Records vyšiel album začiatkom decembra na CD, vinyle, ale aj v digitálnej forme napríklad na Bandcampe alebo Spotify.

Kapela Nina Bulatovix sa dala dokopy na protest proti miestnemu oddeleniu pre mládež a kultúru, ktoré plánovalo premiestniť kultúrne centrum Pekarna v Maribore. Odvtedy odohrali množstvo koncertov a aj vďaka politickým vyhláseniam sa tešili veľkej publicite. V roku 2010 dokonca zavítali na Slovensko, keď odohrali koncert v košickej Tabačke.

Nina Bulatovix sú:
Gregor Kosi: spev
Jure Lavrin: bicie
Marko Širec: basová gitara

Viac o kapele:
Facebook
KapaRecords

Video: Nina Bulatovix - AA