Prešovskí hudobníci spojili sily pre projekt Úzka krajina

Prešovskí hudobníci spojili sily pre projekt Úzka krajina

Za projektom autorsky stojí Stano Čorej z Komajoty. Úzka krajina nie je kolekcia popovo ladených pesničiek. Je to dielo vyskladané z Čorejových nápadov, ktoré si zapisoval pol druha dekády a svojim vkladom ho obohatilo osem ďalších hudobníkov, vrátane Ľuba Petrušku z Chiki Liki Tu-A alebo Daniela Špinera.

Úzka Krajina trvá tridsaťdva minút, obsahuje desať skladieb a bola uverejnená ako celok na youtube spoločne s umelecky ladeným videom. Hudobník ho nahrával v domovskom štúdiu Umpax a využil voľný čas medzi koncertovaním a nahrávaním singlov s Komajotou.

„Odzačiatku som vedel, že to uverejníme ako jeden celok spoločne s videom. Je to opačný prístup, aký sme zvolili pre Komajotu. No jednotlivé pesničky si môžete preklikávať. Grafiku pripravil a video nám natočil Panáčik a verím, že napriek dĺžke tohto diela si ho ľudia dokážu pozrieť celé práve vďaka jeho vizuálnemu rozšíreniu. Pre nás je to artový audio-film,“ prezradil o projekte Stano Čorej.

V pláne je zatiaľ jeden koncert nakoľko sú všetci muzikanti dosť vyťažení vo svojich kapelách. Na netradičnom projekte sa podieľali Daniel Špiner (klávesy, Andrej Šeban Band, Katka Koščová), Ľubo Petruška (gitara, Chiki Liki Tu-A), Martin Husovský (spev, Komajota), Peter Debnár (spev, Raindown), Bohuš Hajduch (spev, Papyllon), Edo Kišš (bicie), Martin Michelčík (cello) a Jozef Mičko (tenor). Projekt je podľa slov zúčastnených hudobníkov vhodný skôr na hudobné a filmové festivaly.

Redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér projektu Úzka Krajina

Video: Úzka Krajina