Uznávaný kanadský pesničkár Dan Mangan vydáva štvrtý album

Uznávaný kanadský pesničkár Dan Mangan vydáva štvrtý album

Fanúšikovia indie-folkovej tvorby sa môžu tešiť na nový album Kanaďana Dana Mangana s názvom Club Meds, ktorý vychádza 13. januára.

Album Club Meds je dostupný zadarmo k vypočutiu pred jeho oficiálnym vydaním prostredníctvom exkluzívneho streamu na stránkach britského denníka The Guardian. Dan Mangan po prvý krát pri svojej tvorbe uvádza aj názov kapely, ako interpret sa tak na albume objavuje Dan Mangan + Blacksmith.

Club Meds obsahuje jedenásť skladieb. Úvodný singel Vessel je tiež súčasťou soundtracku k filmu Hector and the Search for Happiness so Simonom Peggom v hlavnej úlohe. Dan Mangan zložil pre tento film aj ďalšie skladby a je uvádzaný ako jeho hlavný hudobný skladateľ. Druhým singlom z albumu sa stala skladba Mouthpiece

Dan Mangan, so svojim predošlým album Oh Fortune, získal v roku 2012 prestížne kanadské ocenenie Juno Awards v kategórii Alternatívny album roka. Ešte pred týmto úspechom sa obľúbený pesničkár dostal do povedomia svojou nomináciou na cenu Polaris Music Prize, kde sa ocitol bok po boku s interpretmi ako Tegan and Sara, Caribou alebo Broken Social Scene.

Diskografia Dana Mangana
Postcards & Daydreaming (2005)
Nice, Nice, Very Nice (2009)
Oh Fortune (2011)
Club Meds (2015)

Video: Dan Mangan + Blacksmith - Vessel