Legenda elektronickej hudby Dj Zinc už tento piatok naživo v relácii Scena_FM

Legenda elektronickej hudby Dj Zinc už tento piatok naživo v relácii Scena_FM

Anglický producent a Dj Zinc, vlastným menom Benjamin Pettit, je na svetovej hudobnej scéne známy už od polovice deväťdesiatych rokov. Jeho prvé produkcie sa pohybovali niekde okolo hip hopu a junglu, no s odstupom času sa stal jedným z mála producentov, ktorý prestal škatuľkovať hudobné žánre. ZINCove treky, ako napr. trek 138 z roku 2000 v sebe nesú prvky break beatu, 2 stepu ale aj drum’n’bassu.

V tomto období bol zároveň členom legendárneho drum’n’bassového zoskupenia Ganja Kru, no v roku 2007 sa rozhodol ukončiť svoju kariéru DNB Dja a producenta. K produkcii sa vrátil po dvojročnej pauze. Tentoraz pomenoval svoj hudobný žáner „Crack House“ a vydáva rovnomenné EP.

Video: DJ Zinc - 138 Trek

Dj Zinc dodnes pôsobí aj v rádiu Rinse FM, ktoré bolo ešte do roku 2011 pirátskou stanicou. V súčasnosti je Rinse FM také vplyvné hudobné médium ako napr. BBC Radio 1 alebo 1×tra, kde ľudia ako on, udávajú taktovku v elektronickej hud­be.

V roku 2010 mu popri jeho už v poradí štvrtej štúdiovke vychádza aj notoricky známy singel “Wile Out“ v spolupráci s Ms. Dynamite.

Video: DJ Zinc Feat. Ms Dynamite - Wile Out

V súčastnosti má na konte 5 EP, 1 album, 4 kompilácie, množstvo mixov, remixov a desiatky singlov. Za zmienku stojí aj jeho posledný oficiálny remix pre Prodigy, ktorí len pred nedávnom vydali svoj nový singel Nasty.

Prečo Zinc tak radikálne skončil s drum’n’bassom? Aká hudba ho momentálne najviac ovplyvňuje? Tieto, ale aj mnohé iné otázky mu naživo položia moderátori Galager a Yanko Kral už tento piatok po 22. hodine na Rádiu_FM v relácii Scena_FM, kde sa predstaví ako špeciálny hosť. V ten istý večer budete mať možnosť vidieť vystúpenie Dja ZINCa v bratislavskom klube Loft na akcii s názvom „Vytri platňu“.

Scena_FM sa venuje širokému spektru elektronických hudobných žánrov. Samotný pro1gram je bohato zastúpený live dj setmi, rozhovormi s hudobnými hosťami a selekciou hudby Yanka Krala a Galagera.

Scena_FM / piatok / 22:00 – 00:00 naživo na Rádiu_FM

Značky: Zaujímavosti