Oskar Rósza a projekt Hrana vzdajú poctu Marekovi Brezovskému

Oskar Rósza a projekt Hrana vzdajú poctu Marekovi Brezovskému

Exkluzívne turné po šiestich slovenských mestách začína už 1. júna.

[b]Hrana[/b] je kultovým hudobným projektom skladateľa, dirigenta a hudobného producenta [b]Oskara Rózsu[/b] a hudobného skladateľa a klávesistu [b]Mareka Brezovského[/b], ktorý vyšiel v limitovanej edícii na CD v roku 1999, po Brezovského smrti. V súčasnosti je absolútne nezohnateľnou raritou a jedným z najvyhľadáva­nejších slovenských albumov vôbec. ?Live? premiéra projektu v rámci minuloročného festivalu Viva Musica! vyvolala mimoriadny záujem, niektoré slovenské médiá dokonca označili tento koncert za ?slovenský koncert roku 2010?.

[b]Marek Brezovský[/b] (1974–1994) patril medzi najväčšie talenty slovenskej hudby. Písal skladby s mimoriadne silnou výpovednou hodnotou ? na jednej strane umelecky vycibrené, na druhej strane bezprostredne živelné. Niektoré odrážajú pocity človeka zomknutého v putách závislosti, iné sú skôr energické či sympaticky drzé, no všetky sú svojím spôsobom nadčasové.

Súčasťou projektu je i reedícia pôvodného CD albumu Hrana a pripravovaný celovečerný film s rovnomenným názvom.

Vstupenky na koncerty je možné zakúpiť si hodinu pred začiatkom koncertu priamo na mieste jeho konania alebo exkluzívne v predpredaji v sieti [url]eventim.sk[/ur­l].

Zdroj: eventim.sk

Podobné články