Kapely Purist a Bad Karma Boy navštívia na svojom spoločnom turné desať miest

Kapely Purist a Bad Karma Boy navštívia na svojom spoločnom turné desať miest

Elektropopové trio Purist a indie-souloví Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014 ich dlhoočakávané albumy Colourful Noise a Údolia a Kopce. Teraz sa ich chystajú odprezentovať na spoločnom turné po Česku a Slovensku.

Tvorba Purist a Bad Karma Boy je síce žánrovo rozdielna, no obe kapely majú k sebe blízko nielen po ľudskej stránke. Spoločne predstavujú zvuk novej bratislavskej vlny, s potenciálom uspieť aj za našimi hranicami a určite patria medzi najzaujímavejšie zjavy v rámci domácej alternatívnej scé­ny.

Ich najnovšie počiny boli nominované aj v rámci cien Radio_Head Awards, Purist v kategórií Debutový album roka a Bad Karma Boy v kategór Singel roka. Kombinácia dvojkoncertu ponúkne multižánrový večer, ktorý by mal potešiť fanušíkov elektronického aj gitarového zvuku.

Turné začína 5. marca koncertom v Pražskom klube La Loca, následne pokračuje v ôsmych slovenských mestách, a vyvrcholí 28. marca v Bratislave v Klube Loft. Lístky je možnékúpiť na predpredaj.sk.

Purist & Bad Karma Boy Tour

5.3 Praha, La Loca
7.3 Trenčín, Klub Lúč
13.3 Topoľčany, Nástupište 1–12
14.3 Martin, Mestská Scéna
17.3 Trnava, ArtKlub
19.3 Banská Bystrica, Záhrada
20.3 Prešov, Wave Club
21.3 Košice, Tabačka
27.3 Nové Mesto nad Váhom, Za Rampami, hosť: The Bright Eye
28.3 Bratislava, Klub Loft

Bad Karma Boy (SK)

Psychedelický pop po slovensky. Debutový album Bad Karma Boy z rešpektovaného labelu Slnko Records sa skloňoval vo výročných anketách ako jedna z nejlepších česko-slovenských nahrávok roku 2013 a vyniesol im nomináciu na prestížne ceny domácej alternatívnej hudby. Nedávno vydaným druhým albumom Bad Karma Boy ovládli Deezer, zahltili slovenský online priestor pozitívnymi reakciami zo strany médií aj fanúšikov a potvrdili, že sú jedným z najzaujímavejších zjavov slovenskej alternatívnej scé­ny.

Purist (SK, UK)

Purist sú slovensko-anglická elektropopová kapela pôsobiaca v Bratislave. V júli 2012 vydali eponymné EP, po ktorom nasledovalo turné po Česku a Slovensku. Ich prvý singel ʻRenaissance' si rýchlo získal priazeň médií, video bolo vysielané v rotácií na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu FM. Aj tento úspech sa pravdepodobne pričinil o nomináciu na ‚Cenu pre najlepšieho nováčika‘ na Radio_Head Awards 2012. Počas krátkej histórie si zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Open'er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku a Waves Bratislava. V apríli 2014 nahrávali svoj debutový album ʻColourful Noise' v prestížnych Red Bull Studios v Kodani, ktorý vyšiel 6. decembra 2014.