Bratislavskí indie rockeri Scott & Zelda vydávajú nový album

Bratislavskí indie rockeri Scott & Zelda vydávajú nový album

Slovenská skupina Scott & Zelda vydáva po troch rokoch existencie dlho očakávaný debutový eponymný album s názvom „Scott & Zelda„.

Aranžérsky a skladateľsky sa na albume podpísali hlavne Daniel Forgáč a Tomáš Trebula. „Skladby dozrievali dlhšie, rozhodli sme sa teda vniesť pocit, ktorý sme mali pri robení pesničiek, aj do samotného zvuku albumu. Možno ho tiež vnímať ako pozorovania okolia, ľudí a doby, niekedy ako osobnú skúsenosť, inokedy zase ako zážitok náhodného poslucháča z cudzieho rozhovoru.“ hovorí skladateľ a spevák kapely Daniel Forgáč.

O grafiku albumu a promo fotky sa postarala fotografka Soňa Maletz a grafik Lukáš Valter. Debut, plný gitarovej muziky, a výpovedných slovenských textov je v čase premáhajúcej elektroniky príjemným osviežením.

Kapela chystá singel, ktorý plánuje vypustiť koncom jari a v marci release party k albumu. Ďaľšie novinky a info o kapele nájdete www.facebook.com/scottnzelda.

Mixáž a mástering prebiehali v štúdiu Loft Studios pod vedením zvukového inžiniera Jaroslava Žiga ml. „Chalani od začiatku vedeli, aký zvuk chcú dosiahnuť, a preto je album po zvukovej stránke veľmi špecifický. Do značnej miery nekompromisný sound pridáva pesničkám na charaktere,“ hovorí Jaro Žigo ml.