Foals, Selah Sue, MØ, Sigma a Balthazar na festivale Grape 2015

Foals, Selah Sue, MØ, Sigma a Balthazar na festivale Grape 2015

Festival Grape, ktorý sa uskutoční 14. a 15. augusta na letisku v Piešťanoch, opäť zvyšuje svoju úroveň. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na žiadanú indie rockovú kapelu Foals, multižánrovú speváčku Selah Sue, divožienku MØ z Dánska, drum & basovú Sigmu alebo gitarovku Balthazar.

„Foals a MØ si vyslovene vypýtali fanúšikovia na fóre nášho webu a je fajn, že sa nám ich podarilo pre tento rok priviezť. Samozrejme aj nám sa páčia a máme z toho veľkú radosť. Selah Sue je taký hudobný zjav, že by ju chcel asi každý festival a tak keď nás oslovil jej manažment, neváhali sme ani sekundu. A napríklad Balthazar sme chceli už minulý rok, lebo sme sami fanúšikmi tejto kapely. Po ich minuloročnom vystúpení v Prahe sme si povedali, že to musíme skúsiť znovu a podarilo sa,“ vysvetľuje jeden z organizátorov Ján Trstenský.

Foals

Britská kapela Foals má za sebou tri štúdiové albumy a v tomto roku plánuje vydať štvrtý. Partia z Oxfordu na čele s charizmatickým spevákom Yannisom Philippakisom má na svojom konte celý rad hitov a ocenení v prestížnych anketách. Na Slovensku sa predstaví po prvýkrát a tak sa určite splní želanie množstva fanúšikov.

Video: Balthazar - I'll Stay Here

Balthazar

Posledným oznámeným interpretom je belgická kapela Balthazar. Indie popové skladby podporené husľovými vyhrávkami a dvoma spievajúcimi frontmanmi robia z tejto skupiny to najzaujímavejšie, čo táto krajina ponúka. Ich koncerty majú vždy elektrizujúcu atmosféru.

Video: Sigma ft Paloma Faith - Changing

Sigma

Druhým drum & bassovým menom na Grape festivale bude britská Sigma. Predvedie Dj set aj s hosťujúcim MC. Sigma je na scéne od roku 2006, vydávali na známych labeloch Hospital Records, Breakbeat Kaos a 3Beat Records a okrem remixov sú autormi aj v poslednej dobe veľmi úspešných skladieb Nobody To Love a Changing, ktoré atakovali prvé priečky európskych hitparád.

Video: MØ - Waste Of Time

MØ vlastným menom Karen Marie Ørsted je jedným z najväčších talentov zo Škandinávie. Moderný elektropop v jej podaní umocnený skvelým pódiovým vystúpením si podmaňuje čoraz viac fanúšikov. Na festivalovom pódiu ju u nás budeme môcť vidieť už druhýkrát a bude sa opäť na čo tešiť.

Selah Sue

Belgický zázračný hlas Selah Sue. Mladá, autentická, talentovaná a nenapodobiteľná. Žánrovo sa pohybuje na pomedzí soulu, funku, reggae až rocku. Medzi jej najväčších fanúšikov patrí aj hviezdny Prince, takže už viac ani netreba dodávať.

Video: Foals - Inhaler

Video: Selah Sue - Crazy Vibes

Interpret: Selah Sue
Značky: Festivaly