Metalová nádielka v Košiciach: zahrajú Decapitated, Wastage, Resonant of Mind a Chemical Cancer

Metalová nádielka v Košiciach: zahrajú Decapitated, Wastage, Resonant of Mind a Chemical Cancer

Popredná poľská technicko-death metalová kapela Decapitated sa vracia do Košíc, o podporu sa postará domáca kapela Wastage, ktorá na koncerte pokrstí svoj nový album.

Kapela Decapitated sa predstaví v košickom Collosseu po dlhých štyroch rokoch pred turné po Austrálii. Je to možno na dlhší čas jeden z ojedinelých klubových koncertov na Slovensku na ktorom budú propagovať svoj posledný album Blood Mantra, ktorý vyšiel minulý rok taktiež u Nuclear Blast. Určite je na čo sa tešiť, Decapitated je značka kvality isto to potvrdia aj na tomto koncerte.

Decapitated predstavuje jednu z popredných poľských technicko-death metalových kapiel. Založená bola v roku 1996, od tej doby majú na svojom konte 5 dlhohrajúcich albumov. Kapela na metalovej scéne získala popredné miesto a to dokonca z celosvetového hľadiska, ktorá každým ďalším albumom len dokazuje, svoje kvality. Album Carnival Is Forever vyšiel v roku 2011 pod značkou Nuclear Blast a to je už myslím postačujúce, aby človek metaluchtivý pochopil, že to už niečo musí znamenať.

Trashcoreová kapela Wastage z Košíc bude na tom to koncerte krstiť svoj novy album Slave to The System, ktorý vyjde v najbližšom období. Kapela pomerne aktívne koncertuje doma aj v zahraničí v skupine pôsobia muzikanti, ktorí sú už ostrielaní z učinkovania z predošlých kapiel možno znamejšich v undergroudovej scéne, napr. na bicích hrá Miro Szeman (ex Xibalba, The Weed,) Jozef Daraš (ex, Mortuary, Xibalba) za mikrofónom Bohuš Michalko predtým Stone Cold Bitch či Eternity. Skupina postúpila do finále Wacken Metal Battle Slovakia, svo ju novinku budu predstavovať na tomto koncerte, ale aj iných akciách aj za hranicami Slovenska.

Pozvanie prijali aj ďalšie nádejne kapely zo zahraničia: Resonant of Mind post-hardcore z Nemecka a Chemical Cancer (metalcore z Rakúska).

DECAPITATED (PL)
http://www.decapitatedband.net/

WASTAGE (SK)
https://www.facebook.com/WastageSK

RESONANT OF MIND (D)
https://www.facebook.com/resonantofmind?…

CHEMICAL CANCER (AT)
https://www.facebook.com/chemicalcancer?…

FB EVENT
https://www.facebook.com/…32002427421/

Video: DECAPITATED - Instinct

Značky: Koncerty