Indie-folkový José González posledným veľkým menom Grape Festivalu 2015

Indie-folkový José González posledným veľkým menom Grape Festivalu 2015
foto: Malin Johansson

Grape festival predstavuje posledné veľké meno vo svojom tohtoročnom programe. V sobotu 15.augusta zahrá na piešťanskom letisku švédsky pesničkár José González.

Skvelý hlas, špecifická hra na gitare, jedinečná atmosféra piesní- to je Švéd s argentínskymi koreňmi José González. Už jeho prvý album Veneer(2003) mu priniesol obrovský úspech, dosiahol platinové predaje a dostal mladého muzikanta medzi hudobnú špičku.

Štúdiová dvojka In Our Nature(2007) mala podobný ohlas a tak nebolo pochýb, že úspech nebude náhodný. Najznámejšími skladbami z tohto obdobia sa stali Heartbeats, Crosses alebo Down The Line.

Video: José Gonzalez - Heartbeats

V tomto roku José González vydal svoj tretí album Vestiges & Claws a dovŕšil tak albumovú trilógiu. Novinka je opäť plná príjemných skladieb a severskej atmosféry. V rámci jej odprezentovania sa zastaví so svojou kapelou aj na Slovensku, jeho vypredaný pražský koncert mal skvelé recenzie a tak sa návštevníci Grape-u určite majú na čo tešiť.

Video: José González - Every Age

Grape Festival 2015 sa uskutoční v dňoch 14. – 15. augusta na letisku v Piešťanoch. Medzi najväčších headlinerov patria Foals(UK), Netsky Live (BE),The Maccabees(UK) alebo Selah Sue (BE).

Značky: Festivaly