Slovenská koncertná aplikácia Tootoot získava prvé úspechy

Slovenská koncertná aplikácia Tootoot získava prvé úspechy zdroj: www.tootoot.co

1000 žiadostí o koncert, 74 verifikovaných profilov kapiel a 1 ocenenie odbornej poroty. To sú prvé úspechy slovenskej koncertnej aplikácie Tootoot.

Mobilná aplikácia Tootoot, určená pre milovníkov hudby a koncertov, získala za prvé týždne svojej existencie okrem priazne fanúšikov aj pozornosť viacerých profesionálov. Odborná porota súťaže AppsRullez 2015 ocenila nápad aj smerovanie aplikáce a v kategórii nebrandovaných aplikácií jej udelila prestížne 2.miesto.

Svoj profil na Tootoot-e si verifikovalo už vyše 70 kapiel prevažne zo Slovenska, Čiech a Maďarska, viaceré z nich začali s aplikáciou aktívne pracovať na svojich sociálnych sieťach a zisťovať tak záujem a rozloženie svojej fanúšikovskej základne. Najväčší nárast žiadostí o koncert zaznamenal za posledný mesiac profil slovenského rappera Majka Spirita, ktorý novinku aktívne propaguje medzi fanúšikmi aj počas svojho turné Black Tour. “Koncerty sú môj život a toto vnímam ako zaujimavé prepojenie," hovorí obľúbený rapper o možnosti nového interaktívneho spojenia sa s fanúšikmi. Celkovo zatiaľ fanúšikovia živých koncertov vygenerovali viac ako 1000 požiadaviek, najväčší dopyt je po kapelách z domácich hudobných scén.

V najbližšej aktualizácii ponúkne Tootoot bezplatnú možnosť vytvorenia profilu aj prevádzkovateľom hudobných klubov a kultúrnych zariadení, ktorým tak sprístupní nový zdroj informácií o perspektívnych podujatiach a kapelách.

Tootoot momentálne dokončuje práce na rozšírení svojich služieb aj o možnosť vytvárania podujatí v tzv. samoobslužnom systéme, ktorá bude dostupná všetkým promotérom, hudobným klubom a kapelám, ktoré si v systéme vytvoria bezplatne svoj profil.

Ako Tootoot funguje?

V mobilnej aplikácii si vyhľadáte svoju obľúbenú kapelu a pošlete jej svoj “tootoot” – teda správu o tom, kde ste, kedy a za koľko by ste chceli koncert vidieť. Vďaka prepojeniu so sociálnymi sieťami sa o vytvorenej požiadavke dozvedia ďalší ľudia, ktorí sa môžu k tejto aktivite pridať a vytvoriť tak potenciálne publikum. Služba okrem lokality odporučí kapelám aj najlepšie kluby, lokálnych promotérov či optimálne termíny na koncert.

Tootoot tak mení zaužívaný proces organizovania koncertov od základov – fanúšikovia viac nemusia čakať na oznámenie termínov koncertov. Naopak, od teraz majú možnosť sami ovplyvniť rozhodovanie kapely či manažéra o najbližších koncertoch a turné.

Aplikácia je dostupná na bezplatné stiahnutie pre používateľov Android aj iOS systému, zároveň funguje v prezentačnej beta verzii aj na webovej stránke www.tootoot.co ( k dispozícii sú aj lokálne jazykové verzie www.tootoot.sk / www.toootoo.cz ).

Aplikácia na stiahnutie v Google Play Aplikácia na stiahnutie v Appstore

Video: Tootoot - Koncerty vo vašich rukách!

Značky: Zaujímavosti