Gitarová melanchólia a vysnený Everest, Kolowrat a Houpací koně idú na slovenské miniturné

Gitarová melanchólia a vysnený Everest, Kolowrat a Houpací koně idú na slovenské miniturné
foto: Jiří Dvořák

Dve kapely, ktoré na jeseň 2013 vydali kritikmi oceňované albumy sa dostali do času „medzi“. Medzi dvoma krokmi, na pol ceste z domu, na pol ceste domov, medzi stavom sýtosti a hladom. Reč je o skupinách Kolowrat a Houpací koně, ktoré začiatkom júna odohrajú na Slovensku tri spoločné koncerty.

Houpací koně sú kapelou zo severu. Vysnívali si „Everest“ (rovnomenne znie aj názov ich posledného albumu na vlastnej značke Yannick South), ale ešte nevyliezli na Milešovku. Hillary a Tenzing, Crusoe a Piatok, košele a cigára. „Zlatý časy se končí“ a otázkou je, aké začínajú teraz. Odpoveď hľadajte aj na blížiacich sa live vystúpeniach v Prešove, Košiciach a Bratislave.

Kolowrat na Slovensku netreba obzvlášť predstavovať. Gitaroví melancholici, ktorí majú nohy vychodené z dlhých rovných ulíc, pričom vedia, že aj tá najdlhšia sa nakoniec skončí. Cesty sú totiž na to, aby sme ich prešli a zistili, čo bude za rohom.

Minulý rok vystupovali KolowratHoupací koně v Čechách, teraz prichádza na rad Slovensko. Na začiatku júna odohrajú svoje koncerty postupne v prešovskej Christianii (4.6.), košickej Tabačke (5.6.) a bratislavskom Randali (6.6.). Tí, ktorí nemajú možnosť prísť osobne, si budú môcť pozrieť bratislavské vystúpenie oboch skupín online a naživo cez portál clubstreamer.eu.

Koncerty Kolowrat a Houpací koně

4. 6. Christiania, Prešov
5. 6. Tabačka, Košice
6. 6. Randal, Bratislava

Video: Houpací koně - Everest

Video: Kolowrat TBCK Live session

Značky: Koncerty