Legendárny gitarista Joe Satriani príde na Slovensko predstaviť svoj nový album

Legendárny gitarista Joe Satriani príde na Slovensko predstaviť svoj nový album

Americký gitarista a multiinštrumen­talista Joe Satriani, ktorý koncertoval s Mickom Jaggerom aj so skupinou Deep Purple, mieri na Slovensko. Svetoznámy špičkový gitarista predstaví 14. októbra v bratislavskej Aegon Aréne NTC nový album „Shockwave Supernova“.

Joe Satriani má na konte 10 miliónov predaných albumov a 14 nominácií na Grammy. Jeden z najvýraznejších gitaristov sveta očarí slovenské publikum spolu s renomovaným klávesistom Mikeom Keneallym, bubeníckym kúzelníkom Marcom Minnemannom a basgitarovým esom Bryanom Bellerom.

Svetoznámy gitarista a multiinštru­mentalista odohrá 14. októbra v bratislavskej Aegon Aréne NTC unikátny koncert v rámci turné k novému albumu Shockwave Supernova. Nový album je 15-tym v poradí a obsahuje rovnaký počet skladieb. Joe Satriani nahral novinku s trojicou prvotriednych muzikantov, ktorí s ním zahrajú aj na koncerte v Bratislave.

„Nemohol som si pri tvorbe tohto albumu priať lepšiu kapelu. Marc a Bryan patria v ich kategóriách k najlepším muzikantom a navyše obaja milujú výzvy. Takže, keď za nimi napríklad prídem a poviem im: „Toto demo znie trochu metalovo, môžeme z neho urobiť umeleckejšiu záležitosť?“, vedia presne, čo mám na mysli a spoločne to zvládneme.“ Prezradil Joe Satriani.

Joe Satriani vyjadril spokojnosť aj s jedinečným rockovým géniom, gitaristom Mikeom Keneallym, ktorý na novom albume „Shockwave Supernova“ spolupracoval.

„Nielenže je Mike jedným z tých šialene talentovaných ľudí, ktorí zahrajú na čokoľvek, čo mu podstrčíte. Ale on vám to naspäť naservíruje v šiestich rôznych podobách. Pred pár rokmi som o ňom na turné žartoval s basgitaristom Allanom Whitmanom, že sa ho musíme zbaviť, pretože vedľa neho všetci vyzeráme ako školáci.“ Hovorí s úsmevom Joe Satriani.

Joe Satriani sa pri vzniku nového albumu stretol v štúdiu aj s dlhoročným priateľom a zvukovým majstrom Johnom Cunibertim.

„John mi prácu v štúdiu naozaj veľmi uľahčuje. Je skvelým tvorivým katalyzátorom a zároveň vynikajúcim zvukárom. Keďže sme dlhoroční priatelia, vie presne ako na mňa. Nebojí sa mi povedať svoj názor a zároveň vždy rozpozná moment, kedy je lepšie nič nehovoriť." Smeje sa úspešný gitarista a dodáva: "Pred nahrávaním tohto albumu som za ním prišiel, že chcem špeciálny album. Žiadne prílišné zvukové limity a kompresie, ale naopak silný a dynamický sound. Myslím, že sa nám to podarilo.“ Uzavrel Joe Satriani.

Európska časť turné „Shockwave Supernova“ vypukne 17.septembra vo Francúzsku a bude pokračovať 30-timi koncertami po celom svete. Nenechajte si ujsť bratislavský koncert prvotriednych hudobníkov 14. októbra 2015. Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom www.predpredaj.sk alebo www.ticketportal.sk.

Značky: Koncerty