Najlepšie zahraničné hudobné albumy vychádzajúce v júni 2015

Najlepšie zahraničné hudobné albumy vychádzajúce v júni 2015

Prinášame prehľad očakávaných albumov vychádzajúcich v júni 2015, ktoré by ste mali poznať.

Eternal Summers – Gold and Stone

Dátum vydania: 2. jún 2015
Žáner: Indie rock, Dream punk

Trio Eternal Summers z americkej Virginie vydali minulý rok svoj tretí štúdiový album The Drop Beneath. O necelý rok neskôr prichádzajú so svojou štvorkou Gold and Stone. Kapela svoju hudbu opisuje ako noise pop alebo post punk.

Wolf Alice – My Love Is Cool

Dátum vydania: 22. jún 2015
Žáner: Alternatívny rock

Mladá londýnska kapela Wolf Alice bola nominovaná na cenu hudobných talentov BBC Music Sound Of 2015. Svoj debut vydáva až tento rok, no do povedomia sa dostala už svojím EP Blush z roku 2013.

Video: Jamie xx - Loud Places

Jamie xx – In Colour

Dátum vydania: 1. jún 2015
Žáner: Elektronika

Jamie xx, člen formácie The xx, vydáva svoj debutový album. Prvý singel Sleep Sound mal premiéru ešte v marci 2014, ďalšie dva pribudli v marci resp. v máji 2015. Jamie xx o svojej hudbe hovorí, „Môže to znieť celkom melancholicky… ale zároveň, mi to pripomína raj.“

Video: Everything Everything - Distant Past

Everything Everything – Get to Heaven

Dátum vydania: 22. jún 2015
Žáner: Indie rock, Art rock, Experimental

Kapela Everything Everything z Manchestru vydáva svoj tretí album, na ktorého produkcii pracoval Stuart Price (New Order, The Killers). „Chcel som spraviť niečo, čo vás nahnevá a vy s tým budete chcieť niečo spraviť, pretože tak som sa cítil,“ uviedol pre NME frontman Jonathan Higgs.

Video: No Joy - More Faithful (Official Album Trailer)

No Joy – More Faithful

Dátum vydania: 9. jún 2015
Žáner: Shoegaze, Noise pop

Kanadskú kapelu založilo duo Jasamine White-Gluz a Laura Lloyd a ich prvotiny vznikali diaľkovo na trase Montreal – Los Angeles. More Faithful je už ich tretím albumom pod nezávyslím vydavateľstvom Mexican Summer. Skupina už svojim debutom Ghost Blonde zaujala veľké média ako The New York Times alebo The Guardian.

Video: Jenny Hval - That Battle is Over

Jenny Hval – Apocalypse, girl

Dátum vydania: 9. jún 2015
Žáner: Art pop, experimentálny rock

Nórska spisovateľka, skladateľka a často-krát kontroverzná speváčka Jenny Hval vydáva svoj piaty album. „Apocalypse, girl pravdepodobne nie je album, ktorý budete počuť v dohľadnej dobe na pozadí v miestnej kaviarni. Je konfrontujúci, náročný, občas celkom nepríjemný, a vyžaduje čas a pozornosť,“ zhodnotil album magazín nbhap.com.

Video: FFS - Johnny Delusional

FFS (Franz Ferdinand & Sparks) – FFS

Dátum vydania: 9. jún 2015

Kapely Franz Ferdinand a Sparks spojili svoje sily, aby pod dohľadom producenta Johna Congletona nahrali trinásť skladieb na rovnomenný album FFS. Prvým zverejneným singlom sa stala skladba Johnny Delusional. Zoskupenie FFS príde svoju novú tvorbu predstaviť aj na Slovensko, keď zavíta na festival Bažant Pohoda.

Video: Muse - Dead Inside

Muse – Drones

Dátum vydania: 5. jún 2015
Žáner: Space rock, alternatívny rock

Anglická kapela Muse vznikla v roku 1994 a už ako stálica alternatívnej scény prichádza so svojim siedmym albumom. „Svet je riadený dronmi, dronmi využívajúcimi aby nás premenili na droni. Tento album skúma cestu človeka, z jeho opustenosti a straty nádeje, k indoktrinácii systémom, aby sa stal ľudkským dronom.“ povedal o novom albume frontman kapely Matthew Bellamy.

Video: Eternal Summers - Together or Alone

Video: Wolf Alice - Giant Peach