Ivan Mládek a jeho Banjo Band prinesie na Žákovic Open vtip a veselú hudbu

Ivan Mládek a jeho Banjo Band prinesie na Žákovic Open vtip a veselú hudbu

Festivalu Žákovic Open príde zablahoželať k 15.výročiu aj legendárny spevák, hudobník, textár a humorista Ivan Mládek. Známy hudobník a jeho Banjo Band zabaví publikum v Trenčianskych Bohuslaviciach overeným repertoárom a ostrieľaným situačným humorom.

Od 24. do 25. júla zaleje Žákovic Open dobrá nálada a vynikajúca hudba. Najväčšie hity na ňom odpália okrem Ivana Mládka a Banjo Band aj kapely Hex, Polemic, Mig 21, Le Payaco, Slobodná Európa, Billy Barman, Cpt. Slice, O.B.D., Walter Schnitzelsson, Hviezda, Bad Karma Boy a** Žena z lesoparku**.

„Prajem Žákovic Open, aby na vašom festivale nikdy nezačali padať krúpy, aby sa nikdy nezrútilo pódium a nikdy z neho neboli diváci vyhnaní policajnými obuškami. Pretože to všetko sa na festivaloch môže stať. Už niekoľkokrát sme hrali v Trenčíne aj v Bohuslaviciach, ale v Trenčianskych Bohuslaviciach myslím, že ešte nikdy. A tak sa na tento festival dvojnásobne tešíme. Na veľkom dave máme  možnosť overiť si, že sú naše piesne ešte stále v povedomí a že sa na pódiách ešte nejaký čas budeme potácať.“  Vtipne konštatuje Ivan Mládek.

Koncerty českého speváka a humoristu sú známe nepolitickým a neangažovaným humorom, ktorý diváka predovšetkým pobavia.

„Slovenské publikum je k nášmu vysokému veku a  senilite prinajmenšom tak tolerantné ako české. Teraz som samozrejme nemal na mysli naše podstatne mladšie spievajúce komičky. Na žiadnom našom predstavení neprekročíme svoj tieň, hudba bude stále v rovnakom duchu, hovorené slovo tiež stále v rovnakom duchu a obsadenie taktiež rovnaké. Ospravedlnili sa mi len tí, čo už zomreli. Ospravedlnenie som im uznal.“ Vtipkuje Ivan Mládek.

Koncertu Ivana Mládka a Banjo Band na Žákovic Open sa nevie dočkať aj usporiadateľ festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

„Pre náš festival je Ivan Mládek a jeho Banjo Band absolútna pecka, o ktorú sme sa snažili už zopár rokov. Jeho koncerty sú vždy veľmi príjemným osviežením letných festivalov. Inteligentný humor, skvelé pesničky a k tomu obrovský nadhľad. To je Ivan Mládek.“ Uzavrel s nadšením Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Žákovic Open je hudobný festival pri dedine Trenčianske Bohuslavice, na ktorom sa už 15 rokov stretávajú kamarátske kapely. Posledný júlový víkend si priaznivci dobrej zábavy okrem vynikajúcich hudobníkov užijú množstvo súťaží a tradičnú svetovú raritu – futbalový zápas medzi kapelami a návštevníkmi Žákovic Open.

Lístky na festival Žákovic Open si fanúšikovia môžu kúpiť prostredníctvom siete www.predpredaj.sk, v Penzióne Žákovic alebo v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave. Všetky potrebné informácie o 15. ročníku hudobného festivalu Žákovic Open nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Značky: Festivaly