Najlepšia nová hudba: Wolf Alice vydali úspešný debutový album

Najlepšia nová hudba: Wolf Alice vydali úspešný debutový album

Londýnčania Wolf Alice mútia vody britského indie-rocku už od roku 2010. Mladá kapela, vtedy ešte trojčlenná, bola žánrovo porovnávaná k niečomu medzi Hole a the XX. V ich hudbe sa miešali prvky grungeu a atmosférického indie popu.

Po piatich rokoch svojej existencie vydávajú Wolf Alice debutový album My Love Is Cool. Kladné recenzie od renomovaných magazínov nenechali na seba dlho čakať. V hodnotení magazínu NME sa dokonca hovorí o najlepšom debute desaťročia. Podľa The Telegraph nie je album perfektný, v kapele sa vraj však skrýva veľký potenciál.

Za najúspešnejší singel z albumu My Love Is Cool môžeme na základe počtu prehratí na Youtube či Spotify považovať sklabu Bros. Video k piesni, ktorá je ódou na detskú predstavivosť a priateľstvo, bolo zverejnené koncom mája 2015.

Video: Wolf Alice - Bros

Wolf Alice majú vo svojom koncertnom rozpise naplánovaných vyše tridsať koncertov, vrátané vystúpení na veľkých festivaloch. Do našich končín však kapela v blízkej budúcnosti nezavíta. Malou útechou môže byť pre nás krátky zostrih z vystúpenia kapely na festivale Glastonbury.

Video: Wolf Alice - Glastonbury Diary

Zoznam skladieb albumu My Love Is Cool
01 Turn to Dust
02 Bros
03 Your Loves Whore
04 Moaning Lisa Smile
05 You're a Germ
06 Lisbon
07 Silk
08 Freazy
09 Giant Peach
10 Swallowtail
11 Soapy Water
12 Fluffy
13 The Wonderwhy