Chelsea Wolfe vydáva temný a atmosférický album Abyss

Chelsea Wolfe vydáva temný a atmosférický album Abyss

Američanka z Kalifornie vydáva svoj piaty štúdiový album. Už prvé ukážky naznačovali, že pôjde opäť pôjde o zmes temného folku, elektroniky, rocku a psychadélie.

„Naprieč textami na albume je akoby rozmazaný zmätok,“ uviedla Chelsea Wolfe pre Rolling Stone, „tak, ako to niekedy býva vo sne, ako by ste sa dostali do posmrtného života a veci sú mierne odlišné, viac hmlisté a vláčne. Predstavujem si, že tiché časti piesní sú spievané v malej internátnej izbe, a hlasné sú z muzikálovej scény, kde robotníci spievajú a tancujú naprieč výrobnými linkami, v úplnej slobode.“

Pre nahrávanie albumu opustila Chelsea svoju domovskú Kaliforniu a album Abyss nahrávala v Dallase. Nad celým procesom dozeral producent John Congleton (Swans, Angel Olsen, Baroness, St. Vincent). " Abyss (v preklade priepasť) je pocit ako keď spíte, nakrátko sa zobudíte, ale následne znova upadáte do rovnakého sna, rýchlo sa potápajúc do svojho podvedomia," uviedla Chelsea Wolfe v tlačovej správe.

Chelsea Wolfe príde album Abyss predstaviť aj do Európy. V rámci svojho európskeho turné vystúpi napríklad v Prahe, Budapešti, vo Viedni alebo aj vo Varšave.

Video: Chelsea Wolfe - Carrion Flowers

Video: Chelsea Wolfe - Feral Love