Apokalyptický klip, temná a zimomriavková hudba. Presne v duchu tvorby Tu v Dome

Apokalyptický klip, temná a zimomriavková hudba. Presne v duchu tvorby Tu v Dome
foto: Jano Vozár

Bratislavská skupina TU V DOME, známa zhudobňovaním básnických klasikov, predstavila nový klip. Pesnička Život v zajatí rácia uzatvára melancholický album Protichodné chute, ktorý bol ocenený Rádiohlavou za najlepšiu nahrávku v kategórii world music/folk.

Námet, kameru, réžiu a strih zabezpečil Braňo Špaček. Skladba Život v zajatí rácia zostáva verná akustickému zvuku, ktorý definuje gitara, banjo, bicie a sláčikové nástroje. Na nahrávke hosťuje aj Stano Palúch na mandolíne a Erik Horák sa postaral o elektroniku. Autorom hudby a textu je spevák agitarista kapely Ladislav Ďurko.

„Špaka som oslovil, lebo sa mi páčia jeho klipy, poznáme sa milión rokov a máme na hudbu veľmi podobný názor. Najprv sme natáčali niečo úplne iné, materiál však zomrel spolu s harddiskom, tak sme sa rozhodli, že to nebudeme opakovať, ale natočíme Bratislavu, ako ju vnímame. Tá úzkosť, ktorá z toho ide, je presne v duchu našej tvorby,“ konštatuje Shooty.

„Žiadnym spôsobom som do toho nezasahoval a oplatilo sa," smeje sa Lacko Ďurko.

„Braňo úplne vystihol podstatu TU V DOME. Depresívny text, temná hudba a ktomu nádherný apokalyptický klip. Tri v jednom. Bingo – trefa do desiatky," dodáva bubeník Ozo Guttler.      Tu v dome majú na konte 5 albumov, minulý rok získali cenu RHA za nahrávku roka 2014 v kategórii world music/folk.

Tu v dome sú:
Ali Kobzová (spev, husle)
Bronka Schraggeová (cello)
Lacko Ďurko (gitara, hlas)
Ozo Guttler (bicie)
Martin Šútovec (banjo, el.banjo, hlas)

Video: Tu v dome: Život v zajatí rácia