Kapela Retorik z Dolného Kubína predstavuje klip z debutového albumu

Kapela Retorik z Dolného Kubína predstavuje klip z debutového albumu

Retorik z Dolného Kubína vydali minulý rok svoj debutový album Zvuk. Tento rok kapela pridáva svoj prvý videoklip ku skladbe Púšť.

„Klip je obrazom vnútorného nepokoja v duši človeka a vykresľuje aké ťažké je oslobodiť sa z okov prehnitej spoločnosti, ktorú sám tvorí“, hovoria členovia alternatívnej kapely, ktorá sa skladá z troch chalanov hrajúcich na gitarách a bubeníčky.

„Na začiatku sme sa ako kapela nemohli zhodnúť, ktorá pieseň je tá správna na natočenie klipu. Potom nám napadlo, že práve naši fanúšikovia by mali rozhodnúť, ktorá pieseň stojí za to, aby mala videoklip. Vytvorili sme na internete anketu, ktorú vyhrala skladba – Púšť. Som rád, že práve táto pieseň dostala najviac hlasov, pretože na koncertoch vždy burcuje davy a priznávam sa, že to bol aj môj tajný tip“, dodáva Ľuboš.

Tvorcom videoklipu je Anton Kajan. V klipe okrem samotnej kapely účinkuje aj talentovaný umelec Radim Neznámy. Zaujímavosťou je, že Radim vytvoril jedinečný obraz, ktorý nemôžete vidieť nikde inde, iba v tomto videoklipe. Vytvorili tu takzvaný „obraz v obraze“, kde Radimove umelecké dielo vzniká a zároveň zaniká spolu s videoklipom.

Natáčanie klipu trvalo dva dni od skorých ranných hodín, až do neskorej noci. „Od začiatku sme chceli niečo viac, ako len natočiť klip, kde sa budeme pretŕčať s nástrojmi. Scenár je napísaný tak, aby samotný text piesne a vizuál videoklipu vytvárali plynulý príbeh. V skratke by som mohol povedať, že videoklip je svedectvom o dvoch rozdielnych cestách v našom živote, kde jedna cesta znamená bohatstvo a moc a druhá zase slobodu a návrat ku koreňom“, vyjadril sa člen kapely Ľuboš.

Alternatívna kapela Retorik vznikla na jeseň v roku 2012 v Dolnom Kubíne. Na konte majú štúdiový album Zvuk, z ktorého pochádza aj pieseň Púšť. Po vydaní albumu odohrali úspešné turné v troch krajinách (SR,CZ,PL), ich tvorba sa objavila aj na výberovej kompilácii Heat Connector a naposledy ste ich mohli počuť naživo v Žilinskom rádiu – Rádio X.Viac informácii o kapele, Antonovi Kajanovi, Radimovi Neznámom nájdete na týchto linkoch:
https://www.facebook.com/retorik2013
http://bandzone.cz/retorik
https://www.facebook.com/radim.neznamy
https://www.facebook.com/…ematographer

Video: Retorik - Púšť