České Květy predstavujú nový klip ku skladbe V jezeře mléka a mlhy

České Květy predstavujú nový klip ku skladbe V jezeře mléka a mlhy zdroj: Indies Scope

Nahrávka z albumu Miláček slunce vyšla na začiatku leta 2015, kedy kapela aj začala natáčať video. Čas na dokončenie videá našli členovia kapely až po skončení dlhého zimného turné a spoločne s režisérom Janom Fuks sa prvýkrát vyjadrujú k problematike životného prostredia.

S Janem Fuksou kapela Květy spolupracovala už skôr, ale doteraz to nebolo angažovane. „Páčila sa nám vízia, že píeseň o rodine dostane vo videu ďalší rozmer, pokiaľ tou rodinou myslíme zvieratá.“ Komentuje video leader kapely a autor skladby Martin E. Kyšperský. Režisér Fuksa dopĺňa informácie . „Klip vychádza z premisy, že všetci na planéte sme si príbuzní, vlastne tvoríme jeden celok. Preto sa v postavách z kapely premietajú obrazy zvierat a krajiny. Musíme si uvedomiž, že kým necháme drancovať pôdu pre palmový olej nebo týrať zvierať v koncentračných táboroch alebo veľkochovoch, kruto sa nám to vráti.“

Video vznikalo už pred polrokom v tropickom počasí v lete 2015, ale čas na jeho dokončenie nastal až po skončení dlhého zimného turné k albumu Miláček slunce, kedy Martin E. Kyšperský a ostatný z kapely Květy na to mali energiu a čas. „Základ klipu sme natáčali v najhorších horúčavách minulého leta u Martina na povale, kde bolo ešte tak o 10 stupňov viacej ako vonku. Zbytok záberov som vyberal zo svojho osobného archívu, hlavne z ciest. Niektorá zvierata v klipe sú napríklad z thajského Zoo v Chang Mai.“ Dopĺňa režisér a autor videa Jan Fuksa.

Video: Květy - V jezeře mléka a mlhy

Interpret: Květy
Značky: Nové videoklipy