Na festivale Tužina Groove známe mená, ale aj vychádzajúce hviezdy alternatívnej scény

Na festivale Tužina Groove známe mená, ale aj vychádzajúce hviezdy alternatívnej scény

Už v posledný júnový víkend otvorí svoje brány hudobný festival Tužina Groove, ktorý sa bude konať v obci Tužina neďaleko Prievidze.

„V našom okolí nám chýbal festival plný dobrej hudby. Dlho sme naň čakali, až sme ho nakoniec zorganizovali sami,“ hovoria organizátori festivalu. Tužina Gro(o)ve hudobný festival je zameraný na alternatívnu hudobnú scénu, na žánre ako rock, blues, folk, experimentálna či elektronická hudba.

Napriek tomu, že alternatívna hudba nie je v našich komerčných rádiách bežne propagovaná, má na Slovensku množstvo fanúšikov. Svedčí o tom úspešné fungovanie festivalov Pohoda alebo Grape, ktoré sú podobne zamerané. Vznikajú aj menšie festivaly pre fanúšikov alternatívnej hudby, napríklad Vrbovské Vetry či český multižánrový festival Beseda u Bigbítu.

„U nás sú však vzácnosťou a to je jedným z dôvodov, prečo organizujeme Tužina Gro(o)ve hudobný festival. Festival je dvojdňový, takže bude k dispozícii stanové mestečko s parkovaním, veľa dobrého jedla, najmä domáce špeciality a pivné dobroty od pivovaru Pernštejn. Pre dokonalý hudobný zážitok, sme pre vás pripravili dve pódia,“ dopĺňajú oragnitátori.

„Medzi oslovenými kapelami sú známe mená aj vychádzajúce hviezdy slovenskej a zahraničnej alternatívnej scény. Predpokladáme, že program, ktorý chystáme, priláka množstvo hudobných fanúšikov, ale aj „bežných smrteľníkov“.“

Tužina Gro(o)ve hudobný festival sa bude konať v obci Tužina neďaleko Prievidze. Za obcou sa nachádza prírodný areál Hatalisko prispôsobený na konanie kultúrnych podujatí. „Naším cieľom je kvalitne zorganizované podujatie s príjemnou atmosférou, miesto pre ľudí plné pohody a dobrej zábavy, kam sa budú chcieť vrátiť aj o rok.“

Web festivalu:
http://www.tuzinagroove.sk/

Značky: Festivaly