Tajomné snívanie v bratislavskej Fuge: Deaths, Still Parade a Mayen

Tajomné snívanie v bratislavskej Fuge: Deaths, Still Parade a Mayen

Fanúšikovia zasnenej atmosféry, tajomnej a jemne temnej hudby si určite nenechajú ujsť trojkoncert, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 21. apríla 2016 v bratis­lavskom priestore Fuga. Predstavia sa Deaths, Still Parade a Mayen, ktorých spája mesto Berlín a príťažlivosť dreampopu.

„Koncerty Deaths a Mayen sme už v Bratislave organizovali, ohlasy boli výborné,“ hovorí Tatiana Lehocká za organizátorov z agentúry Real Something. „Keď sme dostali ponuku priviezť ich znovu, povedali sme si, prečo nie?! Všetky tri projekt majú nové koncertné programy a hrajú zaujímavú hudbu, ktorá sa presne hodí do podzemných priestorov Fugy.“

Deaths – to bol spočiatku sólový projekt českého multitalentu Igora Brusa, ktorý sa po presťahovaní z Prahy do Berlína rozrástol na kompletnú štvorčlennú kapelu. Jej emóciami nabitý mix temnej elektroniky, r´n´b a popu so zaujímavým zastretým vokálom ospevujú kritici od Vltavy až po Temžu a označujú ju za jeden z najzaujímavejších súčasných hudobných projektov.

V Berlíne sídli aj producent Niklas Kramer, bývalý člen kapely Deep Sea Diver, ktorý v súčasnosti vystupuje pod umeleckým menom Still Parade. Rovnako zasnený ako Deaths, s pesničkami, ktoré majú takmer folkový nádych, no elektronické základy im dodávajú nevšedný nostalgický rozmer. O Still Parade sa pochvalne vyjadrili viaceré rešpektované médiá. „Ak nejaký album spôsobuje bolestnú letnú nostalgiu ešte predtým, ako prišla sezóna, tak je to Concrete Vision,“ napísal o aktuálnej nahrávke Guardian. „Lepší čas na jeho vystúpenie sme si ani nemohli naplánovať,“ s úsmevom dodáva Tatiana Lehocká.

Tretí do partie – kapela Mayen – síce stále pôsobí doma v Česku, no do Berlína si pravidelne odskakuje nahrávať svoje zaujímavé tracky. Zoskupenie okolo Lukáša Vydru, to sú melancholické pesničky, jemné gitarové vyhrávky a moderný zasnený sound.

Značky: Koncerty