Priestor festivalu Pohoda bude obohatený o umelecké výtvarné projekty

Priestor festivalu Pohoda bude obohatený o umelecké výtvarné projekty
foto: Róbert Jakubička zdroj: Ahudba.sk

Organizátori festivalu Pohoda v spolupráci s o.z ARCHIMERA vyhlasujú druhý ročník Public Art Festival Contest.

Súťaž Public Art Festival je zameraná na umenie vhodné do priestoru festivalu Pohoda. Umelci z krajín vyšehradskej štvorky môžu do 9. mája posielať svoje výtvarné projekty. Víťazi dostanú 1000 € na realizáciu svojich diel na 20. ročníku festivalu Pohoda.

Výzva zahŕňa akékoľvek prejavy priestorového umenia. Môže ísť o objekty, happeningy, priestorové médiá, inštalácie či interaktívne diela s intermediálnym presahom, ktoré sa stanú súčasťou festivalového života. Po ukončení súťaže vyberie odborná porota návrhy, ktoré získajú 1000 eur na realizáciu na festivale Pohoda 2016.

Minulý rok organizátori ocenili tri diela: labyrint z priehľadnej fólie, „Pohoda Art Labyrinth“, hru na interiér-exteriér „The Doors“ a uzavretý priestor „Medzipristátie: Vnútorná krajina“. Okrem toho udelili aj divokú kartu pre „Bicykel pre performera“ od Petra Kalmusa. Vzniknuté inštalácie budú súčasťou pripravovaného konceptu Visual stage na Pohode, v rámci ktorého budú reinštalované aj najlepšie diela z predchádzajúceho ročníka..

Viac informácií a podmienky súťaže nájdete na tomto linku:
www.pohodafestival.sk/sk/contest.

Značky: Festivaly