10 najočakávanejších albumov roka 2013

10 najočakávanejších albumov roka 2013

V roku 2013 sa môžeme tešiť na nový album od kapely Pearl Jam alebo Queen Of The Stone Age. Prinášame prehľad našich najočakávaných albumov na rok 2013.

1. Pearl Jam
Práce na jubilejnom desiatom štúdiovom albume sú v plnom prúde, presný dátum vydania však zatiaľ známy nie je.

2. Queens Of The Stone Age
QOTSA zverejnila prostredníctvom sociálnych sieti správu o začatí nahrávania nového albumu ešte 20. augusta 2012. Na nahrávaní sa opäť zúčastnil Dave Grohl (Foo Fighters, Nirvana), ale aj ďalšie známe mená ako Trent Reznor (Nine Inch Nails) alebo Jake Shears (Scissor Sisters)

3.The Strokes
Už piaty štúdiový album sa chystá v roku 2013 vydať aj post-punková kapela z New Yorku.

4. The Black Keys
Patrick Carney ubezpečil fanúšikov prostredníctvom stanice CBS, že nový album definitívne vyjde na jar v roku 2013.

5. Yeah Yeah Yeahs
17. decembra 2012 kapela oznámila prostredníctvom svojej stránky na Instagrame vydanie nového albumu na jar 2013.

6. Nick Cave & The Bad Seeds
Album Push The Sky Away sa oficiálne dostane na pulty 18. februára 2013. Bude sa jednať už o pätnásty album tejto kapely.

7. Arcade Fire
Arcade Fire a Mercury Records potvrdili, že vydajú štvrtý album v druhej polovici roka 2013. Oficiálny dátum vydania a detaily o albume zatiaľ neboli oznámené.

8. My Bloody Valentine
Kapela na svojej oficiálnej stránke ohlásila ukončenie posledných prác na novom albume ešte v roku 2012. Dátum vydania je zatiaľ neznámy.

9. Vampire Weekend
Ešte v júni 2012 frontman kapely Ezra Koenig priznal práce na novom LP a naznačil, že sú tesne pred dokončením nahrávania.

10. Kings of Leon
Basgitarista Jared Followill pre NME povedal, že sa kapela koncom štúdia dostane do nahrávacieho štúdia. Bližšie informácie o prípadnom albume však nie sú známe.