Barbara Morgenstern zahrá o pár dní v Žiline

Barbara Morgenstern zahrá o pár dní v Žiline

Už 15. januára budeme mať možnosť vidieť jednu z najvýraznejších postáv nemeckej elektronickej scény. Vystúpi v klube Stanica Žilina-Záriečie a medzi inými predstaví aj svoj najnovší album naspievaný celý v angličtine.

Barbara Morgenstern patrí medzi elitu berlínskeho elktro-popu. Doposiaľ vydala 6 albumov a množstvo EP-čiek. V roku 1994 sa presťahovala z rodného Hagenu do Berlína a rýchlo sa udomácnila v rozrastajúcej sa „Wohnzimmer-Szene” (obývačkovej scéne). Hrávala v obývačkách či provizórnych kluboch namiesto klasických klubov.

Spolupracovala s množstvom dôležitých postáv berlínskej elektronickej scény, okrem iných so Stefanom Betkem a.k.a. Pole, Stefanom Schneiderom alebo Robertom Lippokom z To Rococo Rot.

Jej najnovší album s názvom Sweet Silence, je kritikmi považovaný za jeden z jej najlepších. Naspievala ho čisto v angličtine a vyšiel v júni 2012 na domovskom labeli Monika Enterprise.

Barbara Morgenstern debutovala v roku 1999 albumom Vermona ET 6–1. Na pokračovaniach Fjorden (2000) a Nichts Muss (2003) sa zdôraznil jej zmysel pre melódie a časom začala pracovať aj na remixoch pre mená ako Dntel, Station 17, Ellen Allien, Malaria! a Smash TV. V polovici roku 2005 vydáva v spolupráci s členom To Rococo Rot Robertom Lippokom album Tesri. Nasledovali The Grass Is Always Greener (2006), BM (2008), obsahujúci spoluprácu s Robertom Wyattom a Fan No. 2 (2010), prehľad najväčších hitov doterajšej kariéry.

Video: Barbara Morgenstern - Sweet Silenc

Zdroj: stanica.sk
Značky: Koncerty