Kapela Ospalý pohyb vydáva digitálny singel Ostrava

Kapela Ospalý pohyb vydáva digitálny singel Ostrava
foto: Stanči Karellová

Kapela Ospalý pohyb vydala v máji po dlhej dobe svoj štúdiový album ø a jeho vinylová verzia vyšla aj vo veľmi limitovanom náklade spolu s pribaleným 7-palcovým singlom s názvom Ostrava. Obidve skladby, ktoré sa na ňom nachádzajú, Ostrava a Svetlo, vlna, zástava sa kapela teraz rozhodla sprístupniť svojim fanúšikom aj v digitálnej forme a tak 17. októbra vychádza tento singel na Deadred Records / Starcastic Records vo formátoch MP3, FLAC, AAC, WAV a pod.

Skladba Ostrava vznikla pôvodne v polovici osemdesiatych rokov ako nahrávka postmathewsovského obdobia v hudobnom štúdiu na Kolibe, keď sa Martin Burlas snažil dať svojim maťkovským pesničkám paradoxný bigbandový zvuk, ktorý mal prispieť k väčšej absurdnosti a nadhľadu.

Nahrávku zrealizoval vo filmových štúdiách so zvukárom Jurajom Solanom a niekoľkými hosťami. Jej nová verzia vznikla pre kapelu Ospalý pohyb na jar 2016 so striktne zjed­nodušeným a k minimalizmu smerujúcim aranžmá.

Druhou skladbou Svetlo, vlna, zástava prispel Palo Hubinák, textovo sú obe dielom Martina Burlasa. Mastering nahrávok si vzal na starosť Dan Václavek a autorom artworku je grafický dizajnér Peter Hajdin.

Singel bude dostupný na stiahnutie na weboch vydavateľstiev Deadred a Starcastic a na Bandcamp profile kapely.