Slovenská kapela Thebenbound vydáva prvý singel z debutového albumu

Slovenská kapela Thebenbound vydáva prvý singel z debutového albumu zdroj: Hugespot

Zdrojom inšpirácie kapely Thebenbound je klasika, progresívny rock sedemdesiatych rokov a tiež pôvodná ľudová melodika. Vypočujte si ich singel Empowering Solitude.

Prešli sme vestibulom estévéčky cez dlhú chodbu až do nahrávacej miestnosti. Chvíľu meškáme, ale tu sa čas zastavil. Hudobníci su roztrúsení vo veľkolepom priestore ktorý dýcha atmosférou 70. rokov. Spoza krídla nás zdraví Juraj Čorba, za bicími Ľuboš Kukliš, na base hrá Peter Potúček a na husle špeciálny hosť Alan Vizváry. Thebenbound sa stretli v štúdiu, aby nahrali debutový album – deväť pôvodných inštrumentálnych kompozícií v hudobnej réžii Real Music House. Majú na to štyri dni a všetky skladby nahrávajú spolu, live. Aj pre nás je to výzva. Nezakopnúť, nerušiť, natočiť čo najviac a byť neviditeľný na jeden tejk. Video, ktoré vznikne má zachytiť atmosféru zo štúdia, takže sme súčasťou nahrávky. A nahrávka je zase súčasťou videa. Kruh sa uzavrel a HugeSpot dnes predstavuje nový klip ku skladbe Empowering Solitude.

Video: Thebenbound - Empowering Solitude

Tvorba Thebenbound sa vymyká strednému prúdu. Zachováva jednoduchú, miestami až piesňovú kompozičnú formu a je skôr hudobne intuitívna, než programová. Zdrojom inšpirácie je klasika, progresívny rock sedemdesiatych rokov a tiež pôvodná ľudová melodika. Názov kapely je slovnou hračkou odkazujúcou na spätosť s Devínom, kde hudobníci tvoria a skúšajú.

„Eponymný album Thebenbound bude predstavený verejnosti 7. marca 2017 v Štúdiu 12 (Divadelný ústav, Jakubovo nám. 12, BA). Na koncerte vystúpia aj hostia, dvaja excelentní huslisti – Alan Vizváry, ktorý vedie svoj vlastný komorný orchester a Milan Tedla, ktorý hrával s Warchalovcami a taktiež s Fermátou a Ursínym. Týmto vás srdečne pozývame,“ informuje kapela Thebenbound .

Fb event: https://www.facebook.com/…95267941570/