Foster the People odohrajú na Slovensku exkluzívny koncert

Foster the People odohrajú na Slovensku exkluzívny koncert

Kým sa fanúšikovia americkej formácie Foster the People dočkajú tretej štúdiovky, skupina vystúpi počas roka na sólových koncertoch aj niekoľkých festivaloch. Počas svojho letného pobytu v Európe odohrajú 5. júla exkluzívnu šou v Bratislave.

Foster the People sa preslávili virálnym úspechom pesničky Pumped Up Kicks. Namiesto toho, aby ťažili z jej úspechu, zatvorili sa do štúdia, kde pripravili debutový album Torches (2011). Následovali vypredné koncerty, umiestnili sa v Top 10 albumového rebríčka Billboard 200 a získali tri nominácie na Grammy Awards. V roku 2014 vydali nemenej úspešný album Supermodel. „Chceli sme dokázať, že nie sme skupina jedného hitu,“ nechal sa počuť dávnejšie líder skupiny Mark Foster.

Fanúšikovia sa nevedia dočkať novej platne a dokazujú to aj početné komentáre kapelových profiloch na sociálnych sieťach. Zatiaľ si však budú musieť počkať, pretože ako Mark Foster potvrdil v nedávnom rozhovore, ešte len na začiatku. „Pre nový album sme zložili viac ako momentálne potrebujeme. Máme asi 70 nápadov, ktoré teraz triedime. Z nich sa dostane tak 11 alebo 12 na nový album.“ Doposiaľ je ptovrdené, že nový singel vyjde v apríli tohto roka.

Video: Foster The People - Pumped up Kicks

Skupina nemá v tomto roku zatiaľ ohlásených veľa koncertov, čo súvisí s prípravami novinky. V lete sa však objavia v Európe a pri tejto príležitosti vystúpia na sólovom koncerte v bratislavskej Refinery Gallery. „O koncert Foster the People sme sa snažili už niekoľko rokov. Oslovili sme ich ešte v minulom roku a keď sme už ani nedúfali, napísali nám, že prídu radi odohrať túto exkluzívnu klubovú show v Bratislave,“ pozýva na koncerty Michal Očovan z usporiadateľskej agentúry ProMusic.

Foster the People založil Mark Foster v roku 2009 v Los Angeles. Skupina zožala obrovský úspech v roku 2011 s ich debutovým albumom Torches, z ktorého sa predalo viac ako dva milióny kusov albumov a viac ako desať miliónov kusov singla „Pumped Up Kicks“. Ten bol v tom roku vyhlásený aj za hymnu roku 2011 magazínom SPIN a nasledovali po ňomďalšie úspešné single „Don't Stop (Color On The Walls)“, „Houdini“ a „Helena Beat“. Foster the People získali tri nominácie na Grammy za ich monumentálny debut, v kategóriách Best Alternative Album, Best Pop Duo/Group Performance za “Pumped Up Kicks” a Best Short Form Music Video for “Houdini.”

Zatiaľ posledný album Supermodel vyšiel v marci 2014 a produkoval ho Paul Epworth známym zo spoluprác s umelcami ako Adele, Paul McCartney, U2, Bruno Mars, Cold Play a v neposlednom rade aj na ich debutovom albume „Torches“. Album nahrávali na viacerých miestach po celom svete a nakoniec dosiahol na tretie miesto amerického albumového rebríčka. Singel „Coming of Age“ a „Best Friend“ dosiahli Top 10 v alternatívnych hitparádach.

Video: Foster The People - Don't Stop

Video: Foster The People - Pay The Man

Interpret: Foster The People
Značky: Koncerty