Turné víťazov rockovej maturity odštartuje v Košiciach

Turné víťazov rockovej maturity odštartuje v Košiciach

Príjemným oživením koncertných večerov počas VŠEHOCHUŤ TOUR 2017 budú speváčky bronzových kapiel Rockovej maturity II.

Dorotka z The Gang a Mirka zo Sound of Mayhem, zhodou okolností, obe speváčky bronzových víťazov posledného ročníka Rockovej maturity len rôznych kategórií, budú jedinými účinkujúcimi babami na celej VŠEHOCHUŤ TOUR 2017. Sú to však rodené líderky a presvedčivé tváre svojich kapiel. Spoločne s kapelami Bullet holes, Fishface, Diamond flowers a Legend of the submarine vyrážajú na SK / CZ klubové turné.

Video: Všehochuť Tour - turné víťazov Rockovej maturity

Termíny Všehochuť Tour
24.03. Košice, Riders Pub
25.03. Dolný Kubín, Klub 77
31.03. Banská Bystrica, Klub 77
01.04. Žilina, Smer Music Bar
07.04. Bratislava, Randall
08.04. Nitra, Frankie Rock bar
21.04. Praha, Nová Chtelnice
26.04. Brno, Melodka Club

The Gang skončili v Pop & Rockovej kategórii ako tretí najlepší finalista Rockovej maturity II. Kapela má za sebou už dlhoročné pôsobenie a menšia tvorčia pauza nastala po odchode speváka, kým si kapela nenašla nového lídra, tentokrát v príjemnej ženskej podobe.

Dorotka dala kapele nepoznaný nový rozmer a jej počiatočnú neistotu na pódiách rýchlo vystriedalo sebavedomé sa presadzovanie hudobných myšlienok kapely. Čerstvým prírastkom kapely je Vadim Bušovský, geniálny gitarista a exmoderátor rádia Rocková republika. Toto všetko sa už odzrkadľuje aj v ich tvorbe.

Video: The Gang - Wild Hurricane

Za zvyškom víťazov Rockovej maturity v ničom nezaostávajú ani bronzoví Hard & Heavy finalisti Dound of Mayhem. Takisto formácia, ktorá sa dlho hľadala a našla. Vynikajúci hudobný pohon skvelo dopĺňa speváčka Mirka. Svojím nekonečným hlasom, miestami sfarbeným v štýle Guano Apes kormidluje túto kapelu grunge – metalovými vodami. Inšpiráciu na svoje skladby, spievané v angličtine i v slovenčine, berú ako z bežného života, tak aj z ich šialených mystických predstáv.

Video: Sound of Mayhem - Tangru

Značky: Koncerty