The Strokes chystajú nový album, vyjde už tento rok

The Strokes chystajú nový album, vyjde už tento rok

The Strokes vydajú tento rok nový album Prvou ochutnávkou z neho bude singel All The Time.

Americká indie-rocková kapela The Strokes vydá tento rok piaty štúdiový album. Vo štvrtok to potvrdil magazín Billboard. Prvou ochutnávkou z neho bude singel All The Time.

O novej hudbe skupiny ako prvá informovala seattleská rozhlasová stanica 107.7 The End, ktorá v stredu večer na sociálnej sieti Facebook uviedla, že má k dispozícii novinku od tejto formácie. „Počúvame úplne nový All the Time, a to zásluhou RCA Records. Musíme to čo najskôr pustiť do sveta. Nebudete sklamaní,“ uviedol jej redaktor Mike na Facebooku.

Billboard vlani v júni informoval, že členovia skupiny si vyhradili čas v newyorských Electric Lady Studios, aby tam nahrali novú štúdiovku. Aj keď nahrávanie albumu ich manažment dementoval, istý zdroj uviedol, že na ňom pracujú s producentom Gusom Obergom, ktorý mixoval časť ich predchádzajúcej nahrávky Angles (2011). Neskôr to potvrdil aj otec gitaristu kapely Albert Hammond.

The Strokes na hudobnej scéne debutovali nahrávkou Is This It (2001). Podľa hudobného magazínu NME je tento album vôbec najlepšou nahrávkou ostatnej dekády. V roku 2003 naň skupina nadviazala albumom Room on Fire, neskôr pridali do diskografie nahrávku First Impressions of Earth (2006) a po štvorročnej prestávke spomenutú Angles.

Informácie pochádzajú z webovej stránky billboard.com a archívu agentúry SITA.

Video: The Strokes - Last Nite

Zdroj: webnoviny.sk
Interpret: The Strokes
Značky: Nová hudba, Zahraničná scéna