Na Slovenských hradoch dostanú popri legendách priestor aj mladé kapely

Na Slovenských hradoch dostanú popri legendách priestor aj mladé kapely zdroj: Slovenské hrady

Festival v podhradí hradu Červený Kameň ponúkne 9. septembra koncerty Richarda Müllera, IMT Smile, ale aj kapely Olympic či Arakainu s Luciou Bílou. Príležitosť vystúpiť na rovnakom pódiu dostanú aj mladí hudobníci, ktorí mohli zabojovať o svoje miesto na festivale na Facebooku.

„Začínajúci slovenskí muzikanti so svojimi kapelami môžu prihlásiť ich skladbu do súťaže na facebookovom profile Slovenské hrady. Kapela, ktorá získa najväčšiu podporu od fanúšikov, si zahrá na Červenom Kameni,“ priblížil novinku druhého ročníka festivalu na úpätí Malých Karpát organizátor Michal Šesták.

Víťazom súťaže Zahraj si na festivale Slovenské hrady sa stala kapela Instinct s počtom 1800 hlasov. Druhá bola kapela Sanchez Amsterdam s počtom 1600 hlasov. Celkové poradie zúčastnených kapiel: 1. Instinct, 2. Sanchez Amsterdam, 3. SVIECA VO VETRE, 4. Dreamfield, 5. LEN.ART, 6. Four Faces, 7. diP, 8. Jungle Label, 9. Head ‚n‘ Heal, 10. Tusté Baletky

Plánovať záver leta už dnes sa oplatí

Okrem víťazov internetovej súťaže však na divákov 9. septembra čaká na Červenom Kameni prehliadka toho najlepšieho z českej a slovenskej hudobnej scény. Do 8. septembra sú navyše v predaji vstupenky ešte za predpredajovú cenu 22 €.

Na dvoch scénach sa predstavia slovenské kapely, medzi inými aj Zoči Voči, Korben Dallas, alebo napríklad spevák Richard Müller.

Slovenských muzikantov doplnia české rockové legendy z kapely Olympic, spevák Tomáš Klus či Arakain s Luciou Bílou. Festival Slovenské hrady nadväzuje na najúspešnejší český festivalový projekt – Hrady CZ. Podujatia v Čechách a na Morave spája myšlienka atraktívneho hudobného programu predstaveného v prostredí historických pamiatok, ktoré festival zároveň propaguje. Aj na Červenom Kameni budú mať návštevníci možnosť v cene festivalovej vstupenky spoznať samotný hrad a absolvovať jeho prehliadku. Tradície z minulosti priblížia tiež remeselné prezentácie a tvorivé dielne.

Lístky sú k dispozícii prostredníctvom portálu Predpredaj.sk. Aktuálne informácie o festivale nájdete na stránke www.slovenske-hrady.sk.

Značky: Festivaly