Na Pohode 2013 zahrá kapela Bloc Party

Na Pohode 2013 zahrá kapela Bloc Party

Ďalším potvrdeným interpretom na festivale Bažant Pohoda 2013 je britská indie rocková kapela Bloc Party.

Bloc Party sa tak zaradia k menám ako Nick Cave & The Bad Seeds, The Smashing Pumpkins, Django Django, Justice DJ Set, Amon Tobin Two Fingers DJ Set a mnohým ďalším.

Jedna z najpopulárnejších gitarových kapiel súčasnosti debutovala na scéne v roku 2005 albumom Silent Alarm, ktorý bol nominovaný na Mercury Prize a získal viaceré ocenenia, napríklad PLUG Awards za najlepší indie rockový abum roka.

Úderné melódie a signifikantný spev frontmana Keleho Okerekeho zaujali hneď od začiatku aj širokú fanúšikovskú základňu, ktorá s nadšením prijala aj ich nasledujúce dve nahrávky A Weekend in the City z roku 2007 a Intimacy, ktorú vydali hneď nasledujúci rok.

Po Intimacy si dala skupina prestávku, počas ktorej sa členovia venovali svojim vlastným projektom. Po štyroch rokoch však vlani v auguste vydala štvorica svoj štvrtý spoločný album s jednoznačným názvom – Four. Britské média označili Four za najvítanejší návrat na britskej gitarovej scéne, kapela sa zase teší na koncertné turné. „Four je nahrávka zvukov štyroch ľudí v jednej miestnosti, ktorí milujú svoju prácu a robia ju podľa svojich najlepších schopností. Je to zvuk, aký sme mohli nahrať len my štyria a sme naň hrdí ako pri žiadnom inom albume,“ vyjadril sa spevák Kele Okereke.

Sedemnásty ročník Bažant Pohody sa uskutoční 11. až 13. júla 2013 na letisku v Trenčíne, vstupenky za 89 eur sú k dispozícii v sieti Ticketportal, na stránke shop.pohodafes­tival.sk a u autorizovaných predpredajcov.

Video: Bloc Party - Octopus

Zdroj: pohodafestival.sk
Značky: Festivaly