Kazetové vydavateľstvo Z Tapes chystá v Trnave jedinečný minifestival

Kazetové vydavateľstvo Z Tapes chystá v Trnave jedinečný minifestival

Počas druhej júlovej soboty, 14. júla, sa v trnavskom multifunkčnom priestore Nádvorie uskutoční premiérový ročník festivalu vydavateľstva Z Tapes.

Jedno z mála vydavateľstiev tohto typu v našom regióne od roku 2011, kedy vzniklo, zoskupuje cez 80 interpretov z celého sveta a vydáva ich albumy v kazetovom formáte. Je zamerané na žáner indie, konkrétne lo-fi bedroom pop, ktorý sa často vyznačuje DIY produkciou, jednoduchými melódiami a prevažne jemnými gitarovými prvkavmi.

Keďže funguje čisto na internete, práve tam sa sústreďuje aj jeho cieľová skupina a hudba, ktorú vydáva môže osloviť naozaj každého, nezáleží kde sa nachádza. Formát kaziet zažíva v posledných rokoch určitý nárast popularity a práve tieto nosiče začali používať aj popoví interpreti hlavného mainstreamové­ho prúdu.

Pôjde o prvú verejnú udalosť vydavateľstva od jeho založenia v roku 2011. Počas jedného večera vystúpi 6 interpretov, ktorých vydavateľstvo zastrešuje. Lord Bendtner z USA, Lake Michigan z UK, holanďanka Elsa Lester, kapely Billow a Mayen z Českej republiky a slovenský Homes.

O gastro sa postará prednedávnom otvorené bistro a piváreň Akadémia, kaviareň Thalmainer, a drinky zastrešia tiež lokálne Herbert Sirupy. Live Stream z akcie pre tých, ktorí sa nebudú môcť priamo zúčastniť, zabezpečí Trnavské rádio. Vstup na akciu bude počas celého večera zdarma.

Video: Elsa Lester - Pretty Bad, Man

Interpret: Elsa Lester
Značky: Festivaly, Zaujímavosti