V Žiline sa chystá multižánrový Fest Víkend 2018

V Žiline sa chystá multižánrový Fest Víkend 2018

Fest Víkend je malý multižánrový festival, ktorý sa uskutoční v žilinskom srdci nezávislého umenia na Stanici Žilina-Záriečie. Bude sa konať už 13.-14. júla. Tešiť sa môžeš na 14 koncertov a 2Djov. Samozrejmosťou je stanovanie, nenáročné hry a športy. A predviesť svoj talent dokonca môžeš aj ty.

Dva dni plné koncertov sa budú odohrávať na dvoch hlavných pódiách. Festival sa nesnaží lákať na známe mená. Jeho podstata je dať možnosť ukázať sa práve tým menej známym, či domácim kapelám. Vnútorné pódium Sála S2 dáva hlavne priestor práve im. Vonkajšie pódium je určené pre kapely z celého Slovenska, jedna nás dokonca navštívi aj z neďalekých Čiech. V piatok vystúpia Post-Hype, Silvia Speaks, Rapertoár, Ja Ty a Rolo, Porcelaine People.

Video: Silvia speaks - Subclub

Záver večera bude patriť skupine Wadda, ktorá aj keď už koncertuje len zriedka, prijala naše pozvanie. Po nichsa o zvyšok večera postará Dj a promotér Dayd, ktorý vo svojej tvorbe kombinuje predovšetkým módny electroswing s prvkami elektronickej tanečnej hudby a melódiami legendárnych jazzových bigbandov.

V sobotu vystúpia Angry Chair, Blanch, Detox of a Pony, Wasted Strings, Take Shelter, Dave Brannigan (na titulnej foto), No Brake.

Posledný koncert festivalu odohrá kapela Bod omylu. Pre tento rok je to jediný koncert, ktorý táto žilinská kapela odohrá doma. O zvyšok večera sa postará MATHOS. Jeho sety sú charakteristické originálnym praskaním vinylových platní a z bagu postupne strieda viacero žánrov naservírovaných ako do ucha tak i do skoku. Jeho repertoár obsahuje nahrávky od hip-hopu cez funk, house až po drum&bass a elektroniku.

Video: Bod omylu - Naskoč

„Navyše máme pripravené aj pódium, na ktorom si môže zahrať každý. K dispozícii bude elektroakustická gitara a mikrofón. Tak sa príď predviesť na Ukáž sa! stage. Samozrejmosťou bude občerstvenie v areáli a takisto aj možnosť stanovania – sme predsa správny festival. Počas voľného času si budeš môcť zahrať bedminton, frisbee, či iné nenáročné hry a športy,“ informujú organizátori.

Každý deň sa bude losovať tombola so super cenami, ktoré darovali partneri festivalu, či vystupujúce kapely. Získať tak môžete lístky na spriaznené festivaly, hudobné nástroje, tričká, hudobné nosiče a mnoho ďalšieho. Ak si návštevníci budú chcieť odniesť aj nejakú spomienku, okrem výhry v tombole sme pripravili aj vlastný merch v podobe tričiek a bavlnených tašiek s logom festivalu.

Lístky je možné kúpiť na mieste, či v predpredaji cez https://tootoot.fm/ alebo priamo na stránke http://festvikend.sk/vstupenky/ . K dispozícii sú jednodňové a víkendové lístky. „Máme pre Vás aj neodolateľnú ponuku pre partiu – 4× lístok na víkend za 32€! Navyše, vďaka polohe blízko centra mesta netreba nejako špeciálne riešiť dopravu či ubytovanie, dostať sa na Fest Víkend môže naozaj každý veľmi jednoducho. Za každého návštevníka budeme veľmi radi, vítaní sú naozaj všetci, od skalných fanúšikov kapiel až po náhodných okoloidúcich, ktorí si chcú spríjemniť deň, či víkend skvelou hudbou a atmosférou festivalu. Tak nezabudni už 13.-14.7. na Stanici Žilina-Záriečie!“ doplňujú organizátori festivalu.

Viac informácii o kapelách, predpredaji a festivale nájdeš na http://festvikend.sk alebo priamo na facebookovej udalosti https://www.facebook.com/…85754755271/

zdroj: Fest Víkend Žilina 2018
Značky: Festivaly