Rozhovor s kapelou Garage Surf nielen o novom videoklipe

Rozhovor s kapelou Garage Surf nielen o novom videoklipe

Kapela Garage Surf vznikla zhruba pred rokom v Novom Meste nad Váhom. Nedávno dokončila svoje prvé EP a video k skladbe Astronauts. Ako vznikli, čo pripravujú a čo ich čaká nám v rozhovore s radosťou prezradili Nika a Majo.

Aká je vaša história, kedy ste vstúpili na hudobnú scénu?
Vznikli sme približne pred rokom. Mal som kopec voľného času na hranie a vedel som, že Nika hráva tiež. Na jednej akcii som ju oslovil, či by so mnou nechcela hrávať, že mám pár nápadov a ona chcela.:)

Najskôr sme hrali melódie bez spevu, neskôr sa pridal aj môj falošný spev :). Nie som spevák, ale už pár mesiacov na tom skúšam zapracovať.

Zložením pripomínate kapelu White Stripes, bola pre vás inšpiráciou?
Naše zloženie nie je inšpirované White Stripes. Ide len o to, že čím menej ľudí v kapele, tím viac času na skúšanie. Keď si stačíme dvaja, je to super. Hrám aj gitaru a basový a klávesový tón naraz, tak je tá muzika celkom iná.

Nedávno vám vyšla EP a zverejnili ste aj nové video. Ako prebiehalo natáčanie a kto všetko sa podieľal na tvorbe videa?
Video sme natáčali u kamaráta v skúšobni, kde sme na stojany zavesili deku od Niky. Poslúžila nám ako pozadie. Natočili sme si to sami, preto je to skôr taká recesia a vidieť v ňom nedokonalosť. Lepšia nedokonalosť, ktorá je vidieť ako snažiť sa spraviť to čo najlepšie, potom by to bolo viac smiešne ako teraz. Na konci videa sme nechali taký vtipný moment, kedy Nika zhodila stojany spolu s dekou, teda naším pozadím. :)

O strih som sa postaral ja a raketku navrhol kamarát Peter Ist z www.pouzimerozum.sk. Týmto mu ďakujem.

Chystáte sa v najbližšej dobe nahrať a vydať album?
Na album je ešte veľa času. Materiálu aj pesničiek je dosť, ale musíme to spraviť čo najlepšie. Snažíme sa ešte popracovať na textoch a speve. :)

Kde všade vás už ľudia mohli vidieť hrať?
Odohrali sme zopár koncertov, napríklad na festivale Všehochuť Fest, v klube Za Rampami (Nové Mesto nad Váhom) alebo v Uherskom Hradišti.

Plánujete nejaké koncerty?
Momentálne nemáme naplánované žiadne koncerty, ale možno časom niečo príde.

Kapelu nájdete na: www.facebook.com/GarageSurf

Video: Garage Surf - Astronauts