Blame Your Genes predstavuje videoklip k piesni Limbo a začína spoluprácu so zahraničným labelom

Blame Your Genes predstavuje videoklip k piesni Limbo a začína spoluprácu so zahraničným labelom
foto: Lea

Slovenský producent Blame Your Genes vydáva nový singel na uznávanom nemeckom labeli Traum Schallplatten a pridáva k nemu aj tanečný videoklip.

Vo videu je hlavnou postavou tanečník Michal „krishpin” Zoller, ktorý práve pomocou tanca sa snaží odzrkadliť pocit, ktorý v ňom vzbudzuje pieseň Limbo. „Nejedná sa o žiadnu choreografiu. S Mišom sme si dopredu určili slová, z ktorých má tanec vychádzať a všetko ostatné sme nechali plynúť,” hovorí režisérka Katarína Gramatová.

„Dospela som k myšlienke, že to čo by sme mali sledovať by mohla byť emócia skľúčenia alebo uzamknutia. Preto som sa snažila zobraziť postavu alebo predmet v situácií ktorú niečo obmadzuje, resp. skľučuje,” pokračuje Katarína. „Pre pestrosť a sýtosť farieb sme si zvolili točiť na 16 mm kameru, ktorá so sebou okrem špecifických farieb a zrna nesie aj iný prístup k práci ako je u digitálneho snímania zvykom. Neustále zoomy k objektom znázorňuje nekonečné sa približovanie k hranici, ktorú nikdy neprekročia”, dodáva kameraman Filip Knoll.

„Spraviť zaujímavý a originálny tanečný videoklip je podľa mňa neľahká úloha. Som hrozne hrdý na to, ako sa tejto partičke mladých a šikovných ľudí podarilo”, hovorí Lukáš Zdurienčík, ktorý stojí sa projektom Blame Your Genes.

Spomínaný singel je predzvesťou nového EP, ktoré Blame Your Genes vydá taktiež na nemeckej značke Traum. „Keď som sa dozvedel, s akými fantastickými hudobníkmi a vlastne mojimi hudobnými vzormi tento label spolupracoval, bol som veľmi rád, že chcú spolupracovať aj so mnou”, hovorí Lukáš. Vyzdvihuje hlavne producentov ako** Max Cooper, Parra for Cuva** alebo Nathan Fake.

Video: Blame Your Genes - Limbo